MHP'li Belediye Başkanından 21 Ay Değerlendirmesi

2014 yerel seçiminden sonra göreve geldiği günden bugüne kadar gerçekleştirilen belediye çalışmalarını anlattı.

MHP'li Belediye Başkanından 21 Ay Değerlendirmesi

 Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan Uçhisarlı hemşehrileriyle gerçekleştirdiği istişare ve sohbet toplantısında, 2014 yerel seçiminden sonra göreve geldiği günden bugüne kadar gerçekleştirilen belediye çalışmalarını anlattı. Toplantıya belediye meclis üyeleri, turizmciler, muhtarlar ve çok sayıda Uçhisarlı vatandaş katıldı.

 

Kasaba hakkında önemli konularda bilgiler veren Belediye Başkanı Ali Karaaslan, göreve geldiği 2 Nisan 2014 tarihinden bu güne kadar geçen 21 aylık süre içinde belediyenin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ve projeler hakkında şu açıklamalarda bulundu.

 

 

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan; “Göreve geldiğimiz 2 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı şöyle sıralamak istiyorum; 2006 yılında başlatılan Koruma Amaçlı İmar Planı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 10.07.2014 tarih ve 6945 sayılı oluru ile onaylanıp yürürlüğe girmesini sağladık. Uçhisar Kalemiz’in 22 Temmuz 2014 tarihinde biten protokolunu Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile tekrar yineledik ve 5 yıl süre ile uzattık. Ayrıca, 16.040 metrekarelik ilave bölüm kazandık. Mülkiyeti belediyemize ait Uçhisar Kaya Otelimiz’in 9 yıllık süreyle kiralama ihalesini gerçekleştirdik.

 

Karakum Mevkii’ndeki 5000 metrelik Kanalizasyon hattının yapımını tamamladık. Kasabamız mücavir alanında bulunan yol kaldırım çalışmalarında toplam 36.600 metrekarelik taş ve kaldırım döşemesi yaptık. Nevşehir-Uçhisar-Göreme sıcak asfalt çalışması öncesinde ve sonrasında menfez, körige boru, kaldırım, bağlantı yollarında çalışmaları tamamladık ve devam ediyoruz. Kasabamızın su sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri alarak, sondajlama çalışmalarını tamamlayarak 1,5 km. lik ilave su hattı çektik. Kasabamızın güvenliğini arttırmak amacıyla toplamda 29 adet kamera ilavesi yaparak kamera sistemimizi genişlettik. Aynı zamanda vatandaşlarımızın Uçhisarımız’ı web sitesinden izleyebilmesi için web sitemizden yayınlıyoruz. Belediyemizin daha hızlı ve kaliteli hizmet vermesi amacıyla araç filomuza yeni araçlar ekledik. 31 Mayıs 2014 tarihinde süresi biten hizmet alımı ihalesini %0 kar oranı ile yeniledik ve toplam 39 kişinin istihdamını sürdürüyoruz. 1/25000-5000-1000 ölçekli revizyon ve ilave imar planı değişikliği koruma maçlı revizyon ve ilave nazım ve uygulama imar planı yaptırılması işinin ihalesini gerçekleştirdik.

 

 

İnönü Mevkii’nde mülkiyeti belediyemize ait 500 dönümlük arazimizde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz tarım, hayvancılık, süt ve süt ürünleri işletmesi ile ilgili gerekli yasal izinleri İçişleri Bakanlığı’ndan aldık. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nden alanla ilgili yasal izinler konusunda da son aşamaya geldik. Aşağı Mahalle Köy Meydanı Projesi’ni Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na onay için sunduk. Belediyemiz tarafından projelendirilen Uçhisar Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nin Doğuş Holding A. Ş. Tarafından desteklenerek tamamlanmasını ve devir teslim törenini gerçekleştirdik. Burayı özellikle kasabamızın bayanlarına teslim ederek sosyal anlamda uzun vadede olumlu sonuçlar getirecek bir projeye de imza attık. 

 

 

Fransız makamlarınca ve İçişleri Bakanlığımızca kardeş şehir olmamıza yönelik onayları alarak, 1-5 Mayıs tarihleri arasında kasabamıza gelen heyetle Uçhisar-Cadaujac kardeş şehir protokolü imzalayıp, Cadaujac ile resmen kardeş şehir olduk. Bu eğitim-öğretim yılı içinde 78 yükseköğrenim öğrencimizin ihtiyaçlarının karşılanması için Uçhisar Kalkınma ve Dayanışma Derneği kanalıyla, hayırseverlerimizin ve belediyemizin katkısıyla burs desteği sağlıyoruz. Kasabamızın önemli konularından biri olan Çarşı ve Meydan Projesi ile ilgili başlattığımız çalışmalarımızı 2016 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Kültür merkezinde (sevgi düğün salonu) iç mekan düzenlemeleri yapılarak çarşı meydanına ticaret amaçlı kullanılmak üzere alternatif mekanlar oluşturulacaktır. Bu mekanlar içerisinde şu anda faaliyet gösteren esnafımız yer alacaktır.”

 

21 aylık süre içinde gerçekleştirdiği çalışmaları mali portreleriyle Uçhisarlı vatandaşlarıyla paylaşan Başkan Ali Karaaslan, kasaba halkının sorularına tek tek cevap verdi ve toplantıya göstermiş oldukları ilgiden dolayı hemşehrilerine teşekkür etti. 

 

mhp mhpli belediye uçhisar belediyesi ali karaaslan 21 aylık değerlendirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu