Acıgöl İlçesine Mesleki Ve Teknik Eğitim Lisesi Yapılacak

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizlider yaptığı açıklamada Acıgöl İlçesine mesleki ve teknik eğitim lisesi hayırlı olsun dedi..

Acıgöl İlçesine Mesleki Ve Teknik Eğitim Lisesi Yapılacak

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizlider yaptığı açıklamada Acıgöl İlçesine mesleki ve teknik eğitim lisesi hayırlı olsun dedi sözlerine şu şekilde devam eden Gizligider.

 

Nevşehir’e verdiğimiz sözleri bir bir gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Acıgöl ilçemizin haklı arzusu olan Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) yapılması talebimiz Sn. Milli Eğitim Bakanımızın da uygun görüşüyle yatırım 2016 yılı yatırım programına alınmıştır.

 

İlimizin ekonomik kalkınmasında önemli bir yer tutan Acıgöl Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren girişimcilerimizin ve firmalarımızın yaşadığı nitelikli ara eleman ihtiyacı sorununa çözüm getirmesini hedeflediğimizMesleki ve Teknik Lisesi(Endüstri Meslek Lisesi); yer tahsisinin yapılmasının ardından yıl içinde ihale edilerek en kısa sürede tamamlanacaktır.

 

2017 – 2018 eğitim öğretim yılında hizmete girmesi hedeflenen ve 16 derslikli olarak 6,8 Milyon TL’ye mal olması planlanan Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Acıgöl ilçemize ve Nevşehir’e hayırlı olmasını diliyorum.

acıgöl Av. Ebubekir Gizlider ak parti nevşehir milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gülşehir ve Acıgöl İlçelerine Doğalgaz Müjdesi
Gülşehir ve Acıgöl İlçelerine Doğalgaz Müjdesi
Gülşehir’de Nevruz Coşkusu
Gülşehir’de Nevruz Coşkusu