Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Can Taşkın Mardin'e Gidiyor

Akdeniz, Doğu Anadolu, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara Gazeteciler Federasyonu ile Medya İhtisas Gazeteci Dernekleri Federasyonlarının bir araya gelmesiyle oluşan Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulunu Mardin'de toplayacak.

Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Can Taşkın Mardin'e Gidiyor

Akdeniz, Doğu Anadolu, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Marmara Gazeteciler Federasyonu ile Medya İhtisas Gazeteci Dernekleri Federasyonlarının bir araya gelmesiyle oluşan Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulunu 21 - 23 Mayıs 2016 günleri Mardin'de toplayacak.

 

Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yaptığı açıklamada, konfederasyon olarak, Türkiye 'nin bütün bölgelerinden başkanlar kurulunu toplayarak gazetecilerin sorunlarını tartışacaklarını ve sorunlara çözüm önerileri getireceklerini söyledi.

 

Kolaylı, ayrıca Türkiye gazetecilerin "barış dilini" kullanması konularını da toplantıda ele alacaklarını ifade etti.

 

Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu toplantısına bölge illerinin yanı sıra Nevşehir, Ankara , İstanbul , Bursa, Konya, Antalya, Trabzon, Hatay, Mardin, Bilecik, Yozgat, Urfa, Osmaniye, Aydın, Edirne, Ağrı, Siirt, Giresun, Ordu, Malatya, Elazığ, Bayburt, Bingöl, Yalova,Muş, Artvin illeri de katılacak.

 

Nevşehir ilimizi temsilen Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Can Taşkın toplantıya katılacak.

 

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Can Taşkın haber sitemize yaptığı açıklamada , "Mardin ülkemizin sınırları içinde son yıllarda batıda yaşayan vatandaşlarımızın ismini duyunca başka çağrışımlara girdiği bir il olarak anılmaktadır. Şu anda terör belası ile savaşan ülkeyi bölmeye çalışan kişi yada kişiler için oraya gazetecilerinde ilgili olarak toplanarak bölünmez bir bütün olan ülkemizin değerlerini bir kere daha oradan dile getirmek için ve ayrıca Nevşehirimizide temsil etmek için gidiyorum. Türkiye'nin gazetecilerini Mardinde toplayarak dünyaya, 'Önyargılı, tek taraflı bilgilendirmeyle kalmayın. Gelin ülkemize doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle bölünemez olduğunu görün. Kısır döngüler içinde boş işlerle uğraşmayın. Türkiye asla parçalanamaz ülkemiz sahipsiz değildir. ' mesajını vereceğiz." dedi.

 

mardin gazeteciler toplantısı Gazeteciler Konfederasyonu Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Can Taşkın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu