Bakan Avcı'dan 9 günlük tatil açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasına yönelik taleplerle ilgili açıklama yaptı. 9 günlük bayram tatili önümüzdeki Bakanlar Kurulunda görüşülecek.

Bakan Avcı'dan 9 günlük tatil açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasına yönelik taleplerle ilgili açıklama yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Sivrihisar ilçesinde düzenlenen Nasreddin Hoca Anma etkinliklerine katıldı. Program sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kültür Bakanı Avcı, bir gazetecinin 'turizmcilerin Ramazan Bayramı'nın 9 güne çıkarılmasıyla ilgili bir talepleri var bununla ilgili neler söyleyeceksiniz şeklindeki sorusuna, "Bu konu Bakanlar Kurulunun yetkisinde olan bir mesele. Dolayısıyla herhalde önümüzdeki Bakanlar Kurulunda görüşülür. Bakanlar Kurulu'nun vereceği karara göre uygulanır" diye cevap verdi.

Ramazan bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması için turizmciler Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya taleplerini iletmişlerdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) gibi oda ve dernekler, konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuruda bulundular.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık "Cuma tatil ilan edilirse insanlar ikili paket yapabilir. Baştan veya sonradan 3-5 gün arası programlayabilir. O günün tatil olması önemli. Bazı okullar da aradaki tatillerden dolayı geç kapanıyor. Bayramda böyle bir düzenleme yapılması çok iyi olur. Başka türlü de düzelme olmayacak. İç pazarı canlandıracak, hareket ettirecek hamleyi yapmak lazım. TÜROFED olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bu konuda başvurumuzu yaptık. Erken açıklanması lazım. Son gün, son saniye açıklanmasının hiçbir faydası yok” şeklinde açıklama yapmıştı. Şimdi bütün gözler önümüzdeki Bakanlar Kurulundan çıkacak karara çevrildi.

 

 

 

 

                                                                                                                              kaynak:mymemur

tatil 9 gün tatil bakan avcı bayram tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu