Gülşehir'i Sinek ve Üvez İstila Etti

Sinek ve üvez istilasına uğrayan Gülşehir'de, vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

Gülşehir'i Sinek ve Üvez İstila Etti

Sinek ve üvez istilasına uğrayan Gülşehir'de, vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

 

Esrarengiz bir şekilde birden ortaya çıkan üvez ve sineklerin sırrı çözülemezken belediye, kent merkezinde yaşamı kabusa çeviren üvez ve sineklerle için ilaçlama yağacağı öğrenildi.

 

İlaçlama sonrası yerlerde adeta kum gibi üvez ve sinek oluştu. Pencere bile açamayacak duruma gelen esnaf ise ne yapacağını şaşırdı.

 

Öğlen saatlerinde üvez ve oğul sineğinin ilçe merkezine gelerek hayatı kabusa çevirdiğini belirten Gülşehir esnaflarından bir vatandaşımız, aynı olayın geçtiğimiz senede yaşandığını fakat bu üvez sineklerinin nerden türeyip buraya nasıl geldiğini bilemediklerini belirttiler.

 

 

Esnaflar, "Öğlen saatlerinde havanın ısınması ile sinekler gelmeye başladı. Akşam üzeri adeta oğul oğul ilçe merkezine sinek akmaya başladı.Yaşanan sinek istilasından sonra türünü dahi bilemediğimiz bu sineklerle mücadele için belediyeden ilaçlama çalışması başlatılmasını bekliyoruz. İlk defa başımıza gelen bu olay herkesi şaşırttı" diye konuştu.

 

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir vatandaşımızda "Bu üvezlerin, ısınmalar ve aşırı sıcaklıklardan dolayı üremeleri iki kat daha fazla oldu. Kenar mahallelerde bulunan tarlalardan, derelerden bu üvezler şehir merkezine doğru hareket etmişlerdir. Şehir merkezindeki ışıklardan dolayı, şehir merkezine akın etmişlerdir. " dedi.

 

 

Yaşanılan sineklerle mücadele için Kızılırmak kenarında bazı vatandaşlar çözümü yere ateş yakmakta buldular.

 

 


 

gülşehir sivri sinek üvez sinekler istila etti sivrisinek istilası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
onur     0000-00-00 Şahinler köyu civarinda cok fazla inanin tarlada calisamiyoz agiz burun göz giriyo lutfen yetkililer bu sorunu çozün
Ali yayan     0000-00-00 Yeni resimler cektim yuz misli artmis uvezler bu persembe daha fazlalasmis
Ali yayan     0000-00-00 Haber yapip gundeme getirdiginiz icin tesekkur ederim
Selim     0000-00-00 Valla dogrusunu soylemek gerekirse kahveye cay icmeye gidiyoz masallah uvez bizden once davraniyo.cayi ilk yudumlayacagim zaman icine dusuyo.ondan sonra aksam cikta cay ic
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu