Gülşehir'de Hurma Tezgahlara İndi

Gülşehir’de , Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti hurma tezgahlarda yerini alırken, vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor.

Gülşehir'de Hurma Tezgahlara İndi

Gülşehir’de , Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti hurma tezgahlarda yerini alırken, vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor.Gülşehir Belediye Binası arkasında bulunan Taşfırın Kuruyemiş tezgahlarında farklı bütçeye uygun hurma bulunuyor. Bağdat hurması, İran hurması , Kudüs hurması , Medine hurması  ve İsrail hurması olarak tezgahlarda . 12 TL den başlayan fiyatlar ile müşterilerini bekliyor

 


Gülşehir’de Ramazan ayında sofralarda tercih edilen hurmalarda kalite ön plana çıkıyor. Gülşehir Taşfırın Kuruyemiş Sahibi Süleyman Ezer, hurma fiyatlarının geçen seneyle aynı olduğunu belirterek, "Hurmaları tezgahlara çıkarttık. Bu sene biz hurma satışlarından çok memnunuz, çünkü fiyatları geçen seneye göre aynı. Kilosu 12 liradan 80 liraya kadar hurma var. Hurma satışları ramazan ayının ilk haftası çok fazla olmakla devam ediyor. Vatandaşlar tarafından en çok Medine ve Kudüs hurmaları rağbet görüyor. Ramazanın güzelliği bizim tezgahlarımıza da yansıdı, insanımıza da yansıdı" dedi.

 

 

 

 

taşfırın hurma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu