Gülşehir Havalimanı Kapatılıyor Mu ?

​Eski adıyla Nevşehir Havalimanı yeni adıyla Kapadokya Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından Ağustos ayı sonu itibariyle geçici olarak 6 aylığına “bakım” adı altında kapatılmak isteniyor.

Gülşehir Havalimanı Kapatılıyor Mu ?

Eski adıyla Nevşehir Havalimanı yeni adıyla Kapadokya Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından Ağustos ayı sonu itibariyle geçici olarak 6 aylığına “bakım” adı altında kapatılmak isteniyor.

 

 

Herkes bilir - Kapadokya’nın bürokratı, siyasetçisi, turizmcisi ve halkı olarak biz bu havalimanın bugün bu yere gelmesinde “Kayseri Lobisi’ne” rağmen çok büyük aşama kaydettik.

 

Bir kaç yıl önce sadece günde 1 sefer “İstanbul Atatürk - Nevşehir” seferi olan havalimanımız bugün Atatürk, Sabiha Gökçen, Antalya ve İzmir olmak üzere 4 farklı noktaya Kapadokya’yı bağlıyor. Antalya seferleri hariç (malum sebeplerden dolayı) tüm hatlar yüksek doluluk yakalamışken, bizler bu havalimanını kullanın diye o kadar reklam yapıp birçok acentayı burayı kullandırma noktasında bilgi sahibi yapmışken kapatmak ne oluyor DHMİ?

 

 

Siz Kayseri Havalimanı’nda pist bakımı yaparken, terminal binasını yenilerken havalimanını kapattınız mı?

 

Kayseri’ye yapmadığınız (veya yapamadığınız) muameleyi neden Kapadokya’ya yapıyorsunuz? Bir çok kişiyi işsiz bırakacak, Kapadokya’nın bağlantısını koparacak bu hamleyi yapmanıza asla izin vermeyeceğiz.

 

 

Bu konuda biz basın olarak ve bizleri yalnız bırakmayan Kaptid ve Nevşehir Milletvekili Sayın Ebubekir Gizligider’e de teşekkür ediyor ve DHMİ’den bu konunun rafa kaldırıldığına dair acilen bir açıklama bekliyoruz. 

 

kapadokya kapadokya havalimanı nevşehir havaalanı tuzköy havalimanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akif can     0000-00-00 Benim havaalanimi kapatecak daha anasindan dogmadi
mustafa Gül     0000-00-00 Kayseriye rağmen bu hava limanının açık kalması lazım.bana kalırsa herhalde tamamen kapatmaya çalışıyorlar gibi.
Ecevit Eryılmaz     0000-00-00 Tadilat bahane bir kapatılırsa daha acilmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu