Gülşehir Toki Hak Sahiplerine Müjde

ÖZEL HABER - Toki tarafından yapılan ve 300 konuttan oluşan Gülşehir Toki konutlarında son durumu Mantarkayapost Haber Merkezi olarak sizler için araştırdık.

Gülşehir Toki Hak Sahiplerine Müjde

ÖZEL HABER - Toki tarafından yapılan ve 300 konuttan oluşan Gülşehir  Toki konutlarında son durumu Mantarkayapost Haber Merkezi olarak sizler için araştırdık.

 

 

 

Gülşehir’de  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından temeli atılan 300 adet konut yılan hikayesine dönen teslim süreci artık netleşti. Toki konutları bitirilerek hak sahiplerine teslim edilecek.

 

 

TOKİ evlerinin inşaatını yapan firmasından ve Gülşehir Kaymakamımdan bilgiler alan Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Mantarkayapost Haber sitesi sahibi Can Taşkın'a  çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

 

Konutları bloklar, ticaret merkezi ve Camii den oluşan TOKİ evlerinde inşaatın tamamen bittiğini belirterek çevre düzenlemesi de kısa sürede tamamlanarak geçici teslim 28.06.2016 günü teslim sürecinini dolduğunu yüklenici firma ile yaptığı görüşmede her hangi bir sıkıntı yaşanmadığı belirlenen tarihde konutların yapımını biteceğini belirtti.

 

 

 

Dar gelirli vatandaşlar için Gülşehir TOKİ konutları kalorifer sistemli, çevre düzenlemesinin tamamen yapıldığı sitede Toki den konut alan yüzlerce Gülşehirli hayal ettiği evlerine bir an önce taşınmak için gün saymaya başladı.

 

 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan evlerin hak sahiplerine dağıtılmasının ardından Gülşehir’de kiraların da düşeceği tahmin ediliyor.

 

250–400 TL arasında değişen kira fiyatları TOKİ de anahtar tesliminin yapılmasının ardından ilçede ortalama 250 konutun boşalacağı ve ev sahiplerinin kıracı bulmada zorlanacağı ifade ediliyor.

 

 

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider , Gülşehir TOKİ den ev alan ve taşınacağı günü merak edenlere de bir müjde verdi.

 

Geçici kabulün bitmesinin ardından blok blok konut teslimine başlanacağını belirterek  Bayramdan sonra geçici teslim olduktan sonra yapılan inceleme ile bir aksilik çıkmazsa Ağustos – Eylül ayı gibi kura çekiminin yapılacağı öğrenildi.

 

 

 

gülşehir gülşehir toki gülşehir toki konutları toki çekilişi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu