Gülşehir Halı Saha Projesinde Sınıfta Kaldı

Yap, işlet ve devret sistemi ile yapılan Gülşehir Halı Saha 580 bin tl tutarında öz sermaye ile yapımı devam eden işletmenin yer ve ruhsat sıkıntısı devam ediyor.

Gülşehir Halı Saha Projesinde Sınıfta Kaldı

Yap, işlet ve devret sistemi ile yapılan Gülşehir Halı Saha  580 bin tl tutarında öz sermaye ile yapımı devam eden işletmenin yer ve ruhsat sıkıntısı devam ediyor. 

 

 

Halısahanın yapıldığı arsanın tek tapu olması ve üç parçaya bölünerek o arsaya sosyal tesis ve spor kompleksi yapılması planlanırken halısaha idari binası ve saha yapılması için işletmeciye verilen kısma sadece halı saha yaplması sonucu idari bina yapımında sıkıntı yaşanıyor. 

 

Gülşehir Belediyesi tarafından yap işlet devret sisteminde ihale edilen yerin tek tapu olarak ihale edilmesi üzerine projenin teslim alınmadığı, idari binanında bu sıkıntılar yüzünden yapılmadığı öğrenildi. Böyle oluncada Gülşehir Belediyesi tarafından işletmeye ruhsat verilmediği iddia edildi. 

 

Peki şimdi ne olacak ? 

 

Gülşehir Halı saha idari binası için yeniden ihale mi yapılacak yoksa halı saha işletme sahibi o arsanın tamamını kullanmaya yetkili mi ? 

 

Gülşehir Belediye encümenlerini bu konuda Gülşehir'in menfaatlerini savunuyor mu ? 

 

Ak Partili encümenler  işlerini tam olarak yapıyor mu ? Yoksa her şeye araştırmadan el mi kaldırıyor ? 

 

Ruhsatsız olarak çalıştığı iddia edilen bu iş yerinde her hangi bir kaza (Allah esirgesin) meydana geldiğinde kimler sorumlu olacak ? 

 

Gülşehir menfaatlerine sahip çıkanlar acaba bu olaya ne tür bir açıklamada bulunacak ? 

 

Mağdur olan işletme sahibinin durumu ne olacak ? Nasıl çözüm bulunacak 

 

Gülşehir Kaymakamı ve Gülşehir Belediye Başkanı tarafından açılan bu işletme ruhsat ve maliye kaydı yoksa bunun sorumlularına soruşturma açacak mı ? 

 

 

gülşehir gülşehir halısaha ruhsatsız halısaha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu