Ürgüp Belediyesinden Köpek Olayına Açıklama Geldi

Ürgüp Belediyesi resmi sayfasında köpek vahşeti ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Ürgüp Belediyesinden Köpek Olayına Açıklama Geldi

Ürgüp Belediyesi resmi sayfasında köpek vahşeti ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. 

 

Ürgüp Belediyesi resmi sayfasında yaptığı açıklamada ; Bugün sosyal medyada yer alan "Ürgüp Belediyesi Köpekleri katlediyor." başlıklı yazı ve haberler tamamı ile karalamaya yönelik ve haksızca isnad edilen suçlamalardır.

 

 

 

Olayda konu edilen görüntü ve fotoğraflar hayvanları doğal ortamlarına bırakma esnasında, bir zamanlar bu görevde bulunan ve artık belediyemizde çalışmayan kimliği bilinen bir şahıs tarafından işten çıkarılmasını bahane ederek (kendi açısından) görüntünün tamamı kullanılmadan sanki hayvan tekmeleniyormuş gibi bir anı kesilerek servis edilen bir görüntü olup, tamamen haksız ve gerçek dışıdır.

 

 

 

2015 yılı Eylül ayı içerisinde gerçekleştiği tespit edilen bu olayla ilgili personeller bu görevi sürdürmemekte olup, belediyemiz tarafından soruşturma başlatılmıştır.

 

 

 

Belediyemiz o tarihlerde geçici hayvan bakım evini hizmete açmış, 5199 sayılı hayvan hakları kanunu çerçevesinde iş ve işlemleri büyük bir titizlikle yürütmektedir. 

 

 

 

Görüntüyü servis eden şahısla ilgili "Neden daha önce idareyi bilgilendirmediği, öyle bir konu var ise video çekmek yerine neden engel olmadığı, şimdi sosyal medyaya verdiği konusunda da gerekli yasal işlem başlatılacaktır."

 

 

 

Hayvansever dostlarımıza konuya duyarlılıkları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyor, kendilerini bakımevimize ve Ürgüp'ümüze davet ediyoruz. 

 

 

 

Belediyemiz, hayvanlarımızı koruma amacı ile büyük fedakarlıklar göstererek Erciyes Üniversitesi Veteriner Hekimliği Mezunu, aynı zamanda hayvansever Havva Sülün ve 4 personelimizle çalışmalarını başarıyla yürütmektedirler. Kaldıki Ülkemizin çeşitli İllerinden gelerek çalışmalarımızı yerinde gören hayvansever dernekleri Belediyemizin bu çalışmalarını beğeniyle takip etmektedirler.

 

Konuyla ilgili herhangi bir araştırma yapmadan bir kaç fotoğrafı yorumlayarak yapılan haksız suçlamaları kabul etmediğimizi, söz konusu haberi yapan kurum ve kuruluşlar hakkında "devletin manevi şahsiyetini tahkir ve tezyif etmek"  suçundan işlem başlatılacaktır.  Kamuoyuna saygı ile duyurulur. denildi. 

 

ürgüp ürgüp belediyesi köpek haber ürgüp köpek katliamı açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu