CHP İl Başkanı Kamil Gülmez’den Ramazan Bayram mesajı

Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı mesaj yayınlayan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Nevşehir halkı ile birlikte ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını yürekten kutladığını söyledi.

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez’den Ramazan Bayram mesajı

Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı mesaj yayınlayan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Nevşehir halkı ile birlikte ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını yürekten kutladığını söyledi.

 

 

 

Gülmez “Müslüman komşu ülkelerimizde iç savaşların yaşandığı, ülkemizde ise kutuplaşmanın en üst noktaya ulaştığı bir dönemde, bu olumsuzluklara rağmen birlikteliğin, dayanışmanın, güzellik ve iyiliklerin çoğaltılarak paylaşıldığı bir Ramazanı geride bırakarak, Ramazan Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez Ramazan Bayram mesajında “Bayramlarımız, barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeler. İnsanların huzur bulduğu, sevinç duyduğu, umutlarının canlandığı, sıkıntı ve kaygılarından uzaklaştığı özel günlerimizdir. Ancak son günlerde ülkemizde yaşatılan dehşet ortamı bu duygulu ve anlamlı günlere gölge düşürür niteliktedir. “Terör bir insanlık suçudur” diyoruz. İktidarıyla, muhalefetiyle bu belaya karşı dik duracağız. TBMM’de terörün araştırılması, kaynağına inilmesi için araştırılsın istiyoruz. Teklifimiz iktidar partisi oylarıyla ‘bu araştırma önergesi araştırılmasın’ denilerek ret ediliyor” dedi.

 

 

 

İslam dininin güzel ahlakı, doğruluğu, iyilik yapmayı, kötülüklerden uzaklaşmayı, dolayısıyla iyi insan olmayı öğütlediğini vurgulayan Gülmez, bireyleri kaynaştıran, kitleleri bütünleştiren, üzüntüde ve kıvançta birleştiren bayramların, bu değerlerin toplumsal yaşamda egemen kılınması için fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

 

 

Ülkemizin terör saldırıları, İslam dünyasının önemli bir kısmının ise savaş içinde olması nedeniyle bu Ramazan Bayramı’na buruk bir şekilde girdiklerini söyleyen Gülmez, “77 milyonu aşkın nüfusu; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti, yarım yüzyılı aşan demokrasi tarihi, iki yüzyıla yaklaşan parlamenter sistemi ile Türkiye, böyle bir coğrafyada umut ışığıdır. Bizler farklılığımızı zenginlik, demokrasiyi en büyük gücümüz sayarız. Zaten demokrasi, çatışma yerine uzlaşmayı, kutuplaşma yerine birlikte yaşamayı zorunlu kılan bir siyasi sistemdir. O yüzden iç veya dış bütün sorunlarımızla yüzleşirken, ortak akıldan yararlanmak, toplumun tüm kesimlerine hoşgörü içerisinde yaklaşmak demokrasinin olmazsa olmazıdır. Unutmamalıdır ki siyasetçinin görevi bölmek ve ayrıştırmak değil, birleştirmek ve uzlaştırmaktır. Siyaset bu ülkeye ve milletine huzur vermeli, güven aşılamalı ve Türkiye’nin yeni ufuklara yelken açması için gerekli öngörüye sahip olmalıdır. ‘Her şeyden önce Türkiye’ diyerek hareket etmeliyiz. Herkes bu bilinçle hareket etmeli, Türkiye’ye hizmet etme onuruna layık olmalıdır. Bu bağlamda, bizlere özgürlük ve demokrasi içerisinde bu bayramı yaşama fırsatını veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Nevşehir halkının, ülkemizin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

chp nevşehir chp il başkanı ramazan bayramı mesajı chp nevşehir il teşkilatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu