Gülşehir'de Çıkan Yangına Geç Müdahale Eden İtfaiyeye Vatandaşlar İsyan Etti

Gülşehir’de halk, yangınlara daha hızlı müdahale edilmesi için Gülşehir Belediyesi’nden itfaiye alınması ve yangınlara daha hızlı müdahale edilmesini istiyor.

Gülşehir'de Çıkan Yangına Geç Müdahale Eden İtfaiyeye Vatandaşlar İsyan Etti

Gülşehir’de  halk, yangınlara daha hızlı müdahale edilmesi için Gülşehir Belediyesi’nden itfaiye alınması ve yangınlara daha hızlı müdahale edilmesini istiyor.

 

 


Gülşehir Çalışanlar mahallesinde çıkan yangına Gülşehir itfaiyesi tam 17 dakika gitti.

 

 

 

Edinilen bilgilere göre ; Gülşehir Çalışanlar mahallesi Kooperatif Evlerinde bir çocuğun maytap patlaması sonucu çıkan yangın yürekleri ağza getirdi. Maytabın patlaması sonucu kuru ağaçların tutuşması sonucu itfaiye haber veren vatandaşlar itfaiyenin olay yerine geç gelmesine tepki gösterdi. Ayrıca yetersiz olduğu gözlenen itfaiyenin vatandaşların yardımı ile ufak bir yangını zor söndürdüğü öğrenildi.

 

 

 

Gülşehir  halkı olarak Gülşehir Belediyesi’nden talepleri olduğunu ifade eden vatandaşlar ufak bir yangını bu kadar geç gelip ve söndürmekte zorlanmasını sonucu acaba bu yangın bir evde olsaydı ne olacaktı denildi.

 

 

İtfaiye araçlarının 2 ve daha üzeri katlı yangın olaylarına daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale etmesi için, Yeni bir itfaiyenin alınması gerekiyor” diye konuştu. 

 

 

Gülşehir Belediyesinin itfaiye araçlarını düzgün ve yeterli olmaması hem belediye yetkilileri hem de vatandaşlar yangın çıkmaması için adeta dua eder konuma gelmiş olmalarında sorumluluğu taşıyanların umurlarında bile değil.

 

 

Vatandaşlar , İtfaiye araçlarının yangına değil söndürmek ancak güllerine su tuttuğunu belirttiler.

 


 

 

gülşehir itfaiye geç gelene itfaiye tepki itfaiye istiyor gülşehir belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu