Bir Feto Miyav Dedi, Bütün Vatan Kükredi

AK Parti İl Bakanlığı tarafından Türk Telekom meydanında düzenlenen demokrasi nöbetine yaklaşık 30 bin kişi katıldı.

Bir Feto Miyav Dedi, Bütün Vatan Kükredi

AK Parti İl Bakanlığı tarafından Türk Telekom meydanında düzenlenen demokrasi nöbetine yaklaşık 30 bin kişi katıldı.

 

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Türk Telekom meydanında düzenlenen demokrasi nöbetine, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 30 bin vatandaş katıldı.

Demokrasi mitinginde bir vatandaş tarafından açılan bir pankartta yazan, “ Bir Feto Miyav Dedi, Bütün Vatan Kükredi”  yazısı mitinge katılan binler tarafından alkışlandı

Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “ İki tane genel seçimi, bir Cumhurbaşkanlığı seçimi atlatmış İl başkanı olarak üç gün üst üste miting ayarlayabilir misin deseler şüphe ederim. Ama bugün siz gösterdiğiniz ki, millet olarak darbelere hep beraber hayır diyoruz” dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ise konuşmasın “Bu ülkenin kahpe soylarına geçmemesi için vatansever halkımız tankların önüne, topların önüne kendini siper ederek şehit oldular. Allah şahadetlerini mübarek eylesin. Şahadetlerine sahip misiniz” diye konuştu.

 

Miting alanına gelen binlerce vatandaşın atmış olduğu sloganlar ile gözyaşlarına hakim olamayan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz konuşmasında “ Sevgili Nevşehirliler vatanımızı nöbetsiz bırakmadınız. Demokrasiye sahi çıktınız. Allah hepinizden razı olsun. Önde bacılarımız var gözleri yaşlı ağlıyorlar. İnanın kendimizi zor tutuyoruz. Sırf zayıf görünmemek için ağlamamaya çalışıyoruz. Ama inanın sizlerin bu coşkusu bu heyecanı sizlerin bu bize sahip çıkma duygusu her şeyden çok daha güzel” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Milletvekili Murat Göktürk’te konuşmasında, “ İşte gördüler Nevşehir ayakta. Nevşehir’de olduğu gibi tüm Türkiye’de darbe yapıp bu milletin iradesini indiremeyecekler” ifadelerini kullandı.

 

15 Temmuz akşamından itibaren vatandaşlar ile birlikte meydanlarda slogan atan AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’in sesinin kısılmasından dolayı zorlandığını duyan vatandaşlar “ Nevşehir seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinden destek verirken milletvekili Gizligider ise , “İki gündür meydanlardayız. Ve Rabbimize yalvardık. Söyleneceklerin hepsi söylendi. Aslında siz söylediniz. Dediniz ki bu toprakların hakimi biziz. Bizden başka irade yok. O yüzden 15 Temmuz tarihi itibarıyla başlattığınız ve her tarafı gelincik tarlası gibi süslediniz. Biz bu ay yıldıza el sürdürmeyeceğiz” dedi.

 

Konuşmaların ardından ise mitinge katılan binlerce vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanındayız mesajı verdi. 

nevşehir fetö feto vatan nevşehir miting
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu