Kardelen Koleji İle İlgili Herşey Bu Röportajda

Kardelen Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, elde edilen büyük başarılara ve kayıtlara gösterilen yoğun ilgi adına yaptığımız röportaj da sorularımızı yanıtladı.

Kardelen Koleji İle İlgili Herşey Bu Röportajda

Kardelen Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, elde edilen büyük başarılara ve kayıtlara gösterilen yoğun ilgi adına yaptığımız röportaj da sorularımızı yanıtladı.

 

Nevşehir’in 22 yıllık, eğitimdeki en tecrübeli okulu olan Kardelen Koleji son yıllarda başarılarına başarı katarak Nevşehir’in en çok tercih edilen okullarından biri oldu.

 

 

Bu yükselen başarı ve yoğun ilgi üzerine Kardelen Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert ile yaptığımız röportajda, Mert bu büyük başarının sırrına ve kayıtlara gösterilen yoğun ilginin kaynağına yönelik ilettiğimiz soruları cevapladı.

 

 

Gazeteci - Muhabir: Kardelen Fen ve Anadolu Liselerine yönelik Nevşehir halkından yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Bu ilginin sebebi nedir?

MERT: Bu yoğun ilginin kaynağı olarak tek bir şeyi göstermek elbette doğru olmayacaktır. Fakat sınav sistemini çok iyi bilen, analiz yeteneği güçlü, deneyimli kadromuz ve özverili çalışmalarının etkisi büyük. Bununla birlikte sınavlarda bireysel başarının yanında kitlesel bir başarı elde ettik. Nevşehir ve Türkiye birinciliklerimizin yanında birçok öğrencimizde Türkiye derecesi yaptı. 2016 LYS de de başarımız ortada Türkiye 312.si, ve 472.si gibi bireysel başarıların yanında

İlk 500’ de 2 Derece

İlk 1.000’ de 5 Derece

İlk 5.000’ de 24 Derece

İlk 10.000’ de 35 Derece

İlk 15.000’ de 51 Derece

İlk 20.000’de 62 Derece ile birlikte

500-550 puan aralığında da 22 derece elde ederek büyük bir başarı gösterdik. Halkımız başarılarımıza kayıtsız kalmıyor.

Gazeteci - Muhabir : Okulunuza bu kayıt döneminde yoğun bir ilgi olması ile birlikte 2016 TEOG sınavlarında Nevşehir ve Türkiye Birincisi olan dört öğrenci de lise tercihini Kardelen Fen Lisesi olarak yaptı. Bu konudaki görüşlerinizi de alabilirmiyim ?

MERT: Kardelen Eğitim Kurumlarının başarısı artık herkesçe biliniyor ve görülüyor. Bu sebeple 2016 TEOG sınavlarında Türkiye Birincisi olan 4 öğrenci sahip olduğu puanı ile Türkiye de istediğin liseye gidebilecekken tercihini Kardelen Fen lisesinden yanakullandı. Bu bizim eğitimdeki kalitemizi ve elde ettiğimiz başarıların tesadüfi olmadığını ortaya koyuyor.

 

 

 

Gazeteci - Muhabir: 2015-2016 eğitim öğretim yılında da büyük başarılar elde ettiniz. Bu artan ve sürekliliği olan başarınızı neye bağlıyorsunuz ?

MERT: Bu yıl YGS ve LYS sınavlarında onlarca Türkiye derecesi elde ettik. Ortaokulumuzun TEOG sınavlarındaki Nevşehir ve Türkiye Birincilikleri de unutulmamalıdır. Sadece eğitimde değil futbol, basketbol, jimnastik gibi birçok spor dalında, TUBİTAK proje yarışmalarında ve dahası yer aldığımız birçok proje ve yarışmalarda Türkiye dereceleri ve İl Şampiyonlukları elde ettik. Bunların hiç biri tesadüfi başarı değildir.

Alanında uzman, dinamik idareci ve öğretmen kadromuzun özverili çalışmaları sonucu bu büyük başarıları elde ettik. Aynı zamanda yönetim, idare, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte bir Kardelen Ailesi oluşturduk. İşte bu birlikteliğimiz ve özverili çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz.

 

 

Gazeteci - Muhabir: Alanında uzman ve güçlü öğretmen kadronuzun başarılarınıza katkısının büyük olduğunu dile getirdiniz. Peki öğretmen kadronuza yeni takviyeler var mı ?

MERT: Elvette kadromuzu güçlendirmeye devam edeceğiz. İhtiyaçlarımıza göre öğretmen alımları yapıyoruz. Bu yılda yine alanında uzman yeni 3 branş öğretmenimizi kadromuza kattık.

 

 

 

Gazeteci - Muhabir: Bir diğer sorum da üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencilerinize nasıl bir program uyguluyor ve onların gelişimini nasıl destekliyorsunuz ?

MERT: Öğrencilerimizin kendilerini eksik htiği ders ve alanlarda düzenlediğimiz etütler ve hafta sonu kursları ile eksiklerini gideriyoruz. Yine düzenli bir çalışma programı hazırlıyor öğrencilerimiz ile sistemli bir şekilde bu programı uyguluyoruz. Ayrıca öğrencilerimize birebir eğitim koçluğu da yapıyoruz.

Öğrencilerimizin her alanda gelişimini hedefliyor ve bu uğurda imkanlarımızı geliştiriyoruz. Sadece birer üniversiteli öğrenci değil, Milli değerlerine sahip çıkan, donanımlı, pırıl pırıl bir nesil yetiştirmek adına gururla çalışıyoruz.

Kardelen Eğitim Kurumları olarak şimdiye kadar onlarca öğrencimizi Türkiye’nin seçkin üniversitelerine gönderdik ve göndermeye devam edeceğiz. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarabilmek adına pırıl pırıl bir nesil yetiştiren okulumuz, bu gururla geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor. Başarılarımıza kayıtsız kalmayarak Okulumuza yoğun ilgi gösteren Nevşehir halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. diye konuştu

kardelen koleji mürsel mert Kardelen Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu