FETÖ’nün Boşanma Oyunu

17-25 Aralık sonrası süreçte gerçekleşen boşanma davalarının dosyaları da raftan indirilirken, terör örgütünün mallarını kaçırmak için yapılan mal devirleri de deşifre ediliyor.

FETÖ’nün Boşanma Oyunu

Darbe girişiminin ardından verilen ifadeler, ele geçirilen belgeler ve personel notlarında birbirinden ilginç ayrıntılar gün yüzüne çıkıyor.

 

Nevşehir ve ilçelerinde boşanmalar olduğu öğrenilirken bir kişinin boşandığı eşinin FETÖ’cü olması nedeniyle Kapadokya Havaalanında işten çıkarıldığı öğrenildi.400 ASKER BOŞANMIŞSabah Gazetesi'nden Hazal Ateş'in haberine göre, darbe girişiminin başarısız olma ihtimaline karşın, yaklaşık 400 askerin eşlerinin deşifre olmaması için boşandıkları belirlendi. Boşanmalar için örgütün fetva verdiği ortaya çıktı. Boşanmaların olası mal varlıklarına el koymaya karşı bir tedbir olduğu da saptandı.17-25 Aralık sonrası süreçte gerçekleşen boşanma davalarının dosyaları da raftan indirilirken, terör örgütünün mallarını kaçırmak için yapılan mal devirleri de deşifre ediliyor.15 TEMMUZ SONRASI YAPILAN BOŞANMA BAŞVURULARI DONDURULDUEdinilen bilgiye göre özellikle 15 Temmuz sonrası bu kapsamda yapılan boşanma başvuruları donduruldu.EŞLERE DEVREDİLEN VARLIKLARA EL KONULACAKÖrgütün para transferi en ince ayrıntısına kadar takip edilirken, son beş yıldaki mal varlıkları ve banka hesaplarının envanteri çıkarılıyor. Bu süreçte boşanma yöntemiyle eşlere devredilen varlıklara da el konulacak.Bu kapsamda boşanma yoluyla devredilen varlıklar içinde binalar, araçlar ve banka hesapları bulunuyor. Boşanmalarına karşın aynı evde yaşadıkları belirlenen eşler hakkında da örgüt üyelerine yardım ve yataklıktan işlem yapılacak.

FETÖ PDY boşanma oyunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu