Niğde Basını Birleşti Darısı Nevşehir Basınına

Niğde Gazeteciler Cemiyeti başta yönetim kurulu olmak üzere, denetim kurulu ve şeref divanında tüm medyayı kucaklayan bir listeyle seçimlere girerek; Niğde Medyasında fiili birlikteliğe imza atıldı.

Niğde Basını Birleşti Darısı Nevşehir Basınına

Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Kongre’ sinde Niğde’deki 4 yerel gazete, Niğde Televizyonu ile Bor İlçesindeki 3 gazete’nin ve Ulukışla İlçesindeki bir gazetenin ve ajans temsilcilerine yer verilerek Niğde Gazeteciler Cemiyeti başta yönetim kurulu olmak üzere, denetim kurulu ve şeref divanında tüm medyayı kucaklayan bir listeyle seçimlere girerek; Niğde Medyasında fiili birlikteliğe imza atıldı.

 

 

 

NİĞDE MEDYASINI BİRLEŞTİREN KONGRE

Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Olağan Genel Kurulu 31 Temmuz 2016 tarihinde Kayserililer Pasajındaki Niğde Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nde Saat: 15:00’de gerçekleştirildi. Tek Liste ile yapılan kongre’de yönetim kurulu ile başkanlığa getirilen Alparslan Başaran; güven tazeleyerek, yeniden genel kurul kararı ile başkanlığa seçildi. Kongre’de Niğde’deki 4 yerel gazete, Niğde Televizyonu ile Bor İlçesindeki 3 gazete’nin ve Ulukışla İlçesindeki bir gazetenin ve ajans temsilcilerine yer verilerek Niğde Gazeteciler Cemiyeti başta yönetim kurulu olmak üzere, denetim kurul ve şeref divanında tüm medyayı kucaklayan bir listeyle seçimlere girerek; Niğde Medyası’nda fiili birlikteliğe imza attı.
Divan’ın oluşturulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Başkan Alparslan Başaran ’ın Genel Kurul toplantısının açılış konuşmasından sonra Faaliyet Raporu, Denetleme Kurulu Raporu, Gelir Gider Cetveli ve Tahmini Bütçe okunarak genel kurulun onayına sunuldu. Genel kurul okunan raporları oy birliği ile kabul etti.Gündemde yer alan dernek tüzüğüyle ilgili değişiklikler; eski ve yeni halleriyle okunarak, maddeler tek tek oylamaya sunuldu.Bütün maddeler oy birliğiyle kabul edildi. Ardından genel kurulda seçim maddesine geçildi, Tek listenin çıktığı genel kurulda Alpaslan Başaran yeniden Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Başkanlığı’na seçildi.

 

 


Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Olağan Genel Kurulu’na hitabeden Cemiyet faaliyetleri hakkında bilgi veren NGC Başkanı Alparslan Başaran; “Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak, Türkiye Gazeteciler Platformu’nun toplantıları ve Yaklaşık 20 bin gazeteci, 73 gazeteciler cemiyeti ve 7 bölge 8 gazeteciler federasyonunun güç birliği ile kurulan Türkiye’nin en güçlü basın meslek örgütlenmesi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kuruluş çalışmalarında aktif olarak yer aldık. İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu’nun kurucu cemiyetleri arasında yer alan Niğde Gazeteciler Cemiyeti; Niğde’yi mesleki anlamda, bölgesinde en üst düzeyde temsil başarısını göstermiştir.”dedi.

 

 


Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC)öncülüğünde başlatılan “NİĞDE HAVAALANI İSTİYOR” kampanyası başta olmak üzere, Niğde’miz için yapılan her olumlu adım ve organizasyonda tam destek vermiş, yaklaşık 100 bin imza toplanarak, Niğde topyekün kampanya ile el ele verdiğini vurgulayan NGC Başkanı Başaran: “Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) tarafından NİĞDE HAVAALANI İSTİYOR KAMPANYASINI taçlandırmak ve destek veren kişi ve kurumlar için TEMA ile işbirliği içinde dikilen fidanlar anısına düzenlenen belge takdim töreni etkinlikleriyle, Niğde’ nin tanıtımı yanın da;mesleki dayanışma ve eğitim amaçlı bir kapsamlı bir program düzenlenmiştir. Bu program kapsamında; “YEREL MEDYANIN YEREL KALKINMADAKİ ROLÜ” konulu panel düzenlenmiş. Bu organizasyon çerçevesinde, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu(İGF) Yönetim Kurulu,Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Yönetim Kurulu ile Konuk Federasyon ve Cemiyet Başkanlarını Niğde’nin tarihi ve turistik yerlerine tanıtım gerçekleştirilmiştir. Çorum Valiliği görevine atanan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç için Niğde Gazeteciler Cemiyeti tarafından veda yemeği düzenlendi. Düzenlenen veda yemeğinde Niğde Gazeteciler Cemiyeti ile Çorum Gazeteciler Cemiyeti arasında bayrak teslim töreni de düzenlendi. Vali Necmeddin Kılıç’ın nezaretindeki törende NGC Başkanı Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen’e Türk Bayrağı hediye edildi ve Sayın Valimiz Çorumlu Gazeteci Meslektaşlarımıza emanet edildi.”şeklinde konuştu

 


NGC Başkanı Başaran şunları söyledi: “07 Mart 1989 yılında kurulan NGC; 27 yıllık geçmişiyle Niğde’nin kalkınmada öncelikli il düzeyine getirilmesi Niğde Üniversitesi’nin kurulması için 50 bin imza toplanması, Niğde’de olmayan kamu kurumlarının ilimize getirilmesi, Patates Araştırma Enstitüsü’nün Kurulması başta olmak üzere birçok alanda kentin gelişimine Niğde’nin tanıtımına katımı sağlamıştır. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun kurucuları arasında yer alan NGC 23’üncü Başkanlar Konseyi Toplantısı, KKTC ve Bölge Cemiyetlerinin katılımıyla yapılan 20. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri, Akademik düzeyde 3 ay süren Muhabirlik Sertifika Programı ile hem meslek içi eğitime hem de Niğde’nin ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlamıştır. Teröre karşı Tüm Niğde’yi birleştiren NİĞDE PLAFORMU cemiyetimizin yine toplumsal bütünlüğe ve kolektif anlayışa yaptığı katkının en önemli yansımasıdır. Dün olduğu gibi bugün de NGC Niğde sınırlarını aşan, basın meslek kuruluşları içerisinde saygın bir yere sahip olan kurumsal kimliğini koruyup geliştirme yolunda çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.”
 

 

 

İşte; Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Olağan Genel Kurulu Sonrası Yönetim Asil ve Diğer asil kurullara seçilen gazetecilerin isimleri, görevleri ve basın kuruluşları:

YÖNETİM KURULU- ASİL 
1-ALPARSLAN BAŞARAN-BAŞKAN-HAMLE GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ
2- SÜLEYMAN TUZCU-ESKİ REKTÖR BASIN DANIŞMANI VE ESKİ CEMİYET BAŞKANI 
3- YASİN ESEN-İHLAS HABER AJANSI NİĞDE TEMSİLCİSİ
4-FATİH MEHMET ADAŞ-NİĞDE HABER GAZETESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
5- ALPASLAN DÜZGÜN-NİĞDE ANADOLU HABER GAZETESİ EDİTÖRÜ
6- YAVUZ MALKOÇ-NİĞDE YANKI GAZETESİ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
7-ÖZGÜR HAKAN BİLGİLİ-NİĞDE TELEVİZYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANI
8-KIVANÇ ŞİMŞEK-YEŞİL BOR GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ
9-HALİL KARAASLAN-ULUKIŞLA HAVADİS GAZETESİ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
10-İSMET ÜNVER- BORDA SABAH GAZETESİ SAHİBİ VE GENELYAYIN YÖNETMENİ
11- ADNAN ÇELEBİ-DÜNDEN BUGÜNE GÜNDEM GAZETESİ VE DOĞAN HABER AJANSI MUHABİRİ
12- ALİ KADI-DOĞAN HABER AJANSI MUHABİRİ
13-YASİN DÜZGÜN-BORUN SESİ GAZETESİ EDİTÖRÜ

DENETİM KURULU-ASİL 
1-KÜRŞAT GÜN- DÜNDEN BUGÜNE GÜNDEM GAZETESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
2-DURSUN SUNA-YENİ AKİT GAZETESİ NİĞDE MUHABİRİ
3-ABDURRAHİM AKTAŞ-AÇI MEDYA GRUP İNTERNET GAZETESİ GENELYAYIN YÖNETMENİ
4-SEMA TEKELİ-NİĞDE TELEVİZYONU SUNUCUSU VE HABER KOORDİNATÖRÜ
6-MEHMET DEMİRTAŞ- ARAŞTIRMACI/FOTOĞRAFÇI

ŞEREF DİVANI
1-ALİ OSMAN SAYIN-ŞEREF DİVANI BAŞKANI-HAMLE GAZETESİ ESKİ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ-ESKİ CEMİYET BAŞKANI
2-ABDURRAHMAN YILMAZ-YENİ BOR GAZETESİ ESKİ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
3-SALİHA ŞİMŞEK -YEŞİL BOR GAZETESİ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
4-ELİF AYTAŞ-NİĞDE HABER GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
5- CUMALİ ADIGÜZEL-NİĞDE TELEVİZYONU GENEL MÜDÜRÜ
6-MUSTAFA YAŞAR-TEMPO FM RADYOSU SAHİBİ
7- HAMZA TAV- NİĞDE ANADOLUHABER GAZETESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
8- SADETTİN PENÇE-BORUN SESİ GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ
9-AYDIN ŞİMŞEK-YEŞİL BOR GAZETESİ
10-DAHİ GEDİK-KENT 51 İNTERNET GAZETESİ SAHİBİ VE GENEL YAYIN YÖNETMENİ
11-MURAT ÜMRANLIOĞLU-TÜRKİYEDE YENİ YILDIZ GAZETESİ ESKİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
12-EMEL AKTAŞ- AÇI MEDYA GRUP VE İNTERNET GAZETESİ SAHİBİ
13-İSMAİL ÇİZMECİ-HAMLE GAZETESİ MUHABİRİ
14- ALİ TUNÇ-ESKİ TELEVİZYONCU VE SPOR YAZAR

 

basın niğde basını Niğde Gazeteciler Cemiyeti ngc
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu