Gülşehir'de Okul Kıyafetlerin Kimler Rant Sağlıyor ?

Her yıl okul elbisesi değişmesinden dolayı maddi olarak zorladıklarını bu nedenle elbiselerin okullarda değişmemesi için talepte bulundular.

Gülşehir'de Okul Kıyafetlerin Kimler Rant Sağlıyor ?

Her yıl okul elbisesi değişmesinden dolayı maddi olarak zorladıklarını bu nedenle elbiselerin okullarda değişmemesi için talepte bulundular.

 

Gülşehir Merkez Mahalle Muhtarları Savaş Yılmaz, Hasiret Yalım, Erol Barınır, İbrahim Sert, Üstün Aydın vatandaşların her yıl okul elbisesi değişmesinden dolayı maddi olarak zorladıklarını bu nedenle elbiselerin okullarda değişmemesi için talepte bulundular.

 

 

Her yıl okul kıyafeti değiştirilmesinden öğrenci velileri rahatsız oldu. Özellikle bu yıl Gülşehir ilçesinde bazı okullarda 6-7-8 sınıflarında okuyan öğrencilerin kıyafetlerinin değiştirilmesi öğrenci velileri bir masraf daha açtı. Veliler bu tepkilerini mahalle muhtarlarına iletti. Mahalle muhtarları talebi Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürüne ilettiler. 

 

 

 

Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan talep üzerine  Aşağıdaki Metni Okullara Tebliğ Ederek Muhtarların Taleplerini Yerine getirmiş oldu.

 

İŞTE OKULLARA TEBLİĞ EDİLEN METİN 

Öğrenci kıyafetlerinde asıl olan öğrenci kıyafetlerinin değiştirilmemesidir, ancak değiştirilmesi gerektiği yönünde bir karar alınmak istiyor ise bu sadece okul aile birliği kararı ile sağlanır. Okul aile birliği kıyafet konusunda en az 4 yıl aynı tip kıyafet kullanılmadan değişiklik kararı alamaz. Okul kıyafeti değişikliği yapıldığı takdirde velilere okul yönetimi tarafından mağaza yönlendirmesi yapılamaz. Vatandaşlar okul kıyafetlerini istediği mağazadan alabilirler. Şu an için okul kıyafeti değişikliği yapılan okullarımızda karşılaşılan her hangi bir sorunda okul idarecilerince İlçe Milli Eğitim Müdürümüze bilgi verilmesi gerekmektedir. Yukarıda sayılan kararlara uymayan okul yönetimi hakkında idari işlem yapılacaktır. denildi. 

 

 

Şimdi Mantarkayapost Haber olarak soruyoruz zırt pırt okul kıyafetleri değiştiren Gülşehir'deki özellikle orta okullar 5 sınıf öğrencileri zaten yeni kayıt oldukları için orda sıkıntı yok peki 6-7-8 sınıf olan öğrenciler yeniden kıyafet alarak yaklaşık ortalama 180 TL ekstra bir masraf yapması sizce doğru mu ? 

 

Her yıl kimseye sormadan okul müdürü olmak üzere 2-3 yöneticinin kıyafetleri değiştiriyoruz demesi doğru mu ? 

 

Durmadan öğrenci giysisi değiştiren okullarda  bir rant mı var  ? 

 

Bu konu hakkında Nevşehir ve Gülşehir Milli eğitim Müdürlüğündeki yetkililer haberimize kulak verip nasıl bir değerlendirme yapacaklar her eğitim yılı giysi değiştiren okullar hakkında her hangi bir işlem yapılacak mı ? 

 

 

okul okul kıyafetleri rant sağlıyor kimler değişiklik kararı veriyor okul kıyafetleri her yıl değişiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
feyzullah     2016-09-09 sayın basın mensubu kardeşim 5 sınıf öğrencilerine gerek yokmuş 150 tl verecek veli varmı bakalım bunlarda kimlerin çıkarı var kimler menfaat sağlığı yor insanların giyimine kuşağına uğraşına kadar isteyen pantolon üzerine kazak isteyen bayan öğrenciler etek toplam 20tl den 40 tl verir bunlara kafa yorana kadar eğitime bakmalıyız mahalle muhtarlarına teşekkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu