Gülşehir'de İhalelerde Şaibemi Var Haberimize Belediyeden Cevap

Mantarkayapost Haber olarak Gülşehir Belediyesinde ihalelerde şaibemi var haberimize Gülşehir Belediyesi tarafından gönderilen cevap basın yazısını aynen yayınlıyoruz.

Gülşehir'de İhalelerde Şaibemi Var Haberimize Belediyeden Cevap

Mantarkayapost  Haber olarak Gülşehir Belediyesinde ihalelerde şaibemi var  haberimize Gülşehir Belediyesi tarafından gönderilen cevap basın yazısını aynen yayınlıyoruz.

 

Verilen cevap sonrası çok yakın zamanda Mantarkayapost Haber Merkezi olarak bilinmeyenleri açıklayacağız. İhale ve ihalelerde neler olduğunu anlatan bir açıklamalı haber daha yapacağımızın bilenmesini istiyoruz. 

 

Şimdilik basın etiği anlamında gönderilen basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz. 

 

Gülşehir Belediyesinden gelen basın açıklaması ; 

 

Yandaşlık Yapmayın

 

Bazı Basın Kuruluşlarında ‘’ İhalelerde Şaibemi Var, Gülşehir Belediyesinde Neler Oluyor’’ haberlerini üzülerek müşehade etmekteyiz.

 

 

 

Gayrimenkul satışı ile ilğili Gülşehir Belediyesinde yapılan İhale tüm ihalelerimizde olduğu gibi ilçemizde yayınlanan tek gazetede, Belediye ve Kaymakamlık ilan tahtalarında Belediyemiz internet sitesi ve Belediye hoparlörlerinden ilan edilmekle kalmayıp komşu belediyelere yazı yazılarak ilan edilmesi sağlanmıştır. Söz konusu gayrimenkul satış ihalesine 2 katılımcı katılmış olup Belediye encümenimiz en yüksek teklifi veren kişiye ihaleyi vererek ihale sonuçlanmıştır.

 

 

Basında yer alan olaylar şeffaf belediyecilik anlayışından daha ziyade adı geçen gayrimenkulde aylık 225 TL kira ödeyen şahsın isyanıdır. O bölgede vatandaş gayrimenkulünün kirası 500 TL dir.

 

 

 

Ayrıca ihale bedelinden alınan 326.000 TL’nin aylık banka faiz getirisi net 2.682 TL dir kimi niçin savunduğunuzu anlamakta zorluk çekmekteyim. Gülşehir Belediyesi kimseye rant sağlamaz, kimseyi savunmaz Belediye menfaatları  âli menfaatlarımızdır. Buradaki problem Gülşehir Belediyesinin çalışmalarını kıskanmak içinde KELEPİR kira ile oturan kiracıyı savunmaktan başka bir şey değildir.

 

 

 

Bırakınız işimizi yapalım yaptığımız çalışmalar ortadadır Otobüs işletmeciliği, Akıllı Su Sayaçları, Hes Barajı Altında kalan ve kullanılamaz durumda olan Sadabaad parkının tekrar halkımıza kazandırılması , Şehir Klubü, Kemerli Çarşı Parkı, Açıksaray Göbegi peşin para ile satın aldığımız 10 adet araç yedi takım çocuk oyun grubu, Dogal Gaz, 20 Adet Alimunyum otobüs durağı, Japonya Büyükelçilği ile ortaklaşa yaptırdığımız Otizimli çocuklar yurdu, Dinimizin temeli olan Tüm Camilerimizin Minarelerinin Işıklandırılması, Oruç reis camisi Şadırvan ve Tuvaletlerin yenilenmesi, Şehrimizin pis kokudan kurtulması için Danimarka’dan getirdiğimiz Flayt marka motorlar, Karacaşar’ın Yahyalıda oluşan kaza tazminatının ödenmesi, Tuzköy’ünde hiç ödenmeyen işçi ikramiyelerinin ödenmesi SGK, Emekli sandığı, Vergi Dairesi ve TEDAŞ borçlarının ödenmesi çevre yolunda yürüyüş yolu, yeşil alan ve kaldırım çalışması Tuzköy su kaynağı ve depodaki motorların komple yenilenmesi vs. lütfen yazacaksanız bunları yazınız.  Bu vesile ile 26 Trilyon TL lik İçme suyu ve Kanalizasyon altyapısı ihalesinin 06.10.2016 tarihli İlbank yönetim kurulunca onaylandığını kamuoyuna duyurmak isterim.

 

 

Söz konusu gayrimenkul satışı yasaların emrettiği usuller çerçevesinde yapılmış ihaleyi alan şahısla Belediyemizin veya herhangi bir personelimizin ilgisi, alakası yoktur.  Kamu Oyuna Saygı İle Duyurulur. denildi. 

gülşehir gülşehir belediyesi vahdi arısoy ihaleler ihalede şaibe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu