Gülşehir TOKİ'de Herkesi Ters Köşe Bırakıyor

Gülşehir’de , Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından teslimatı yapılamayan Gülşehir TOKİ konutları nedeniyle konut sahipleri mağdur oldu.

Gülşehir TOKİ'de Herkesi Ters Köşe Bırakıyor

Gülşehir’de , Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından teslimatı yapılamayan Gülşehir TOKİ konutları nedeniyle konut sahipleri mağdur oldu. Özellikle kış ayında hiçbir hazırlık yapmayan aileler yinede tereddüt yaşarken birçoğu Gülşehir Belediye Başkanının 15 Ekim tarihine son umut görmüştü.

 

Ancak Toki GÜlşehir Belediye Başkanını Vahdi Arısoy'u da ters köşe bıraktı. Daha önce Ağustos ayı sonuna yetişmese bile okullar açılmadan bayram öncesinde teslim edileceği açıklanan TOKİ konutları hala konut sahiplerine teslim edilemedi.

 

 

Tüm siyasilerin verdiği tarih olmadı yalan haber yaptığı iddia edilen Mantarkayapost Haber Sitesinin sahibi Can Taşkın’ın söylediği maalesef gerçek oldu. Her defasında halkın yanında olan Mantarkayapost ve Can Taikın adeta yetkililer tarafından yalancılıkla suçlanmıştı. Her zaman haklı çıkması ile bilinen Can Taşkın haber sitemize yaptığı açıklamada keşke bu konuda haklı çıkmasaydım dedi.

 

 

Tokinin teslim olması böyle olunca yüzlerce vatandaş büyük mağduriyet yaşadı. Konu hakkında açıklama yapan vatandaşlar, zamanında teslim edilmeyen konutlar nedeniyle mağdur olduklarını ifade ettiler. 

 

 

Vatandaşlar, “Çocuklarımızın okula gidiyor olması mağduriyetimizi ikiye katladı. Daha önce okullar açılmadan teslim edileceği duyurulmasına rağmen konutlar teslim edilemeyince çocuklarımızın kayıtları konusunda büyük tereddüt yaşadık. Birçok vatandaşımızda çocuğunu okula göndermemeyi düşünürken gönderdi. Daha sonra kış hazırlığı yapmadık odun kömürlerimizi 15 Ekim tarihine güvenerek eşe dostta verdik. Konutlarımızı teslim alamadığımız gibi henüz kimseden de net bir açıklama alamıyoruz. Herkes sorumluluğu başkasının üzerine atıyor. Bu konuda yetkililerden mağduriyetimizin giderilmesini talep ederken konutlarımızı ne zaman teslim alacağımızı kendilerinden net bir şekilde öğrenmek istiyoruz” dediler.

 

 

TOKİ Hak sahibi bazı varandaşlar ise konuyu hukuki zemine taşımaya kararlı TOKİ yetkilileri ve siyasiler hakkında tazminat davası açmayı düşünüyorlar. Bilindiği üzere Hacıbektaş böyle bir dava açılmış ve mağdur kişilere tazminat hakkı kazanmıştı.

 

 

 

Diğer taraftan edindiğimiz bilgilere göre müteahhit firmanın çalışmalarını tamamlayabilmek için ek süre talep ettiği öğrenildi. Trafo’da yetişmedi.

 

Peki şimdi Ne olacak yetkililer hangi tarihi verecek. 2017 Ocak ayında taksitlerin başlayacağı düşünülürken bir an önce bu duruma çare bulunması gerekmektedir.

 

 

gülşehir toki gülşehir toki ne zaman teslim edilecek toki ters köşe teslim edilemeyen toki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu