Gülşehir Kaymakamından 29 Ekim Kutlama Mesajı

Gülşehir İlçe Kaymakamı Murat Ertekin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gülşehir Kaymakamından 29 Ekim Kutlama Mesajı

Gülşehir  İlçe Kaymakamı  Murat Ertekin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

Kaymakam Ertekin yayınladığı mesajında:  “Asırlarca hür ve bağımsız yaşamış Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 93. onur yılını kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Türk Milletinin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş savaşımız, millet ve bayrak sevgisini milli irade kavramına dönüştürerek, Türk toplumuna millet olma şuurunu kazandıran onurlu bir mücadeledir.

 

 

 

1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdık. Cumhuriyet; İnsan haklarından adalete, eğitimden sağlık hizmetlerine kadar her alanda demokratik, hukukun üstünlüğüne dayanan ve sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmiş, altyapıdan sanayiye, tarımdan hizmet sektörüne, ulaşımdan iletişime kadar her alanda önemli atılımlar gerçekleştirerek, halkının refah seviyesini yükseltmiş bir Türkiye demektir.

 

 

 

Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, 15 Temmuz’da ülkemizin birlik ve beraberliğine devletimizin bekasına kasteden FETÖ/PDY terör örgütünün, haince darbe kalkışmasına yönelik olaylarla ilgili, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses tek nefes olmuş; asil bir duruş sergilemiştir.

 

 

 

Bundan sonrada bin yıllık kutlu yürüyüşümüze devam edip, hedeflerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu sıkıntıları 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız. Cumhuriyetimizin 93. gurur yılını kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, bu Vatan için canlarını hiçe saymış şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor;  Gülşehirli hemşerilerimin ve bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

gülşehir gülşehir kaymakamı murat ertekin 29 ekim cumhuriyet mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu