Gülşehir'de Girişimcilerin Kurs Heyecanı

Nevşehir Gülşehir ilçesinde AHİKA girişimcilik eğitimi kursu açarak, kursiyerlerin KOSGEB destekli iş yerlerini kurmalarını sağlayacak.

Gülşehir'de Girişimcilerin Kurs Heyecanı

Nevşehir Gülşehir ilçesinde AHİKA girişimcilik eğitimi kursu açarak,  kursiyerlerin KOSGEB destekli iş yerlerini kurmalarını sağlayacak.

 

 

Kasım ayı boyunca Nevşehir ve ilçelerinde Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 30’ar kişilik grup ile 65 saatlik Girişimcilik eğitimi veriliyor.

 

Gülşehir Halk Eğitim Müdürlüğü binasında 07.11.2016 Pazartesi günü başlayan kurslara ilgi büyüktü. Tokat Erbaa ilçesinden gelerek gençlere girişimcilik ve istihdam konusunda eğitim verecek olan eğitmen Siyami Vanlı ile ilk kurs günü heyecanlı geçti.

 

 

 

Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılım belgesi almaya hak kazanan girişimciler kurs sonrasında işletmelerini kurup hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’e başvuru yapabilecekler. 

 

 

Bu eğitim iş kurmak isteyip başlangıç aşamasında finansal desteğe ihtiyaç duyan tüm girişimciler için fırsat olarak değerlendiriliyor. Kurs sonunda sertifikasını alan ve KOSGEB’e müracatlarını yapan girişimciler; 50 bin TL’ye kadar hibe destek 100 bin tl’ye kadar da faizsiz kredi kullanma imkânları olabilecek.

 

 

 

İstihdama yönelik önemli kurslardan biri olan Uygulamalı Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamlayanlar hazırlayıp sunacakları projenin kabul görmesi halinde; 2 bin tl’ye kadar işletme kuruluş masraflarına, 18 bin tl’ye kadar makine donanım, ofis malzemesi ve demirbaşlarına, 30 bin tl’ye kadar işletme giderlerine olmak üzere toplamda 50 bin tl hibe olarak destek alınabilecek.

 

Haber : Figen TAŞKIN

GÜLŞEHİR girişimcilik girişimcilik kursu gülşehir halk eğitim ahika kursu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu