Nevşehir Valisi Aktaş, 46 Yıl Daha Yaşlandım

Nevşehir’in en genç valisi olan İlhami Aktaş, Nevşehir iline tayin olduktan 1 ay sonra 15 Temmuz Darbe Kalkışması ile hiç kimseyi tanımadığı bir ilde öyle başarılara imza attı ki devlet erkanının nasıl olması gerektiğini tüm seçilmiş ve atanmışlara gösterdi.

Nevşehir Valisi Aktaş, 46 Yıl Daha Yaşlandım

ÖZEL HABER - Nevşehir’in en genç valisi olan İlhami Aktaş,  Nevşehir iline tayin olduktan 1 ay sonra 15 Temmuz Darbe Kalkışması ile hiç kimseyi tanımadığı bir ilde öyle başarılara imza attı ki devlet erkanının nasıl olması gerektiğini tüm seçilmiş ve atanmışlara gösterdi.

 

 

15 Temmuz Kalkışma girişimi sonrası gerek devletteki tecrübesi gerekse vatandaşlar ile diyalogu ve ilişkilerinde samimi şekilde davranarak çok kısa zamanda Nevşehir’in adeta fotoğrafını çekti. OHAL döneminde yaptığı çalışmalar ile Devlette olan güveni bir kez daha tesis etti. 

 

 

10 Kasım 2016 günü Nevşehirli Gazetecilerci yaptığı sohbet toplantısında ise, hayatının en zor işinin ilk defa yaptığı Nevşehir Gülşehir ilçesi Gümüşkent köyündeki şehidimiz Semih Turgut’un haberini ailesine verilmesi olduğunu belitti.

 

Gazetecilerin Efkan Ala ile çalışmak mı yoksa Nevşehir Valisi olmak mı zor ve güzel sorusu üzerine bir anda duygusallaşan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş , Devlet içinde vatanıma ve milletime hizmet ettiğim bir çok görevim oldu, hiç birini birbiriyle kıyaslayamam. Ancak hiçbir zaman olması temenni etmediğim vatan evlatlarının şehit olunuşlarını ailelerine söylemek işini hayatımda ilk defa Gümüşkentli Şehidimiz Semih Turgut'un şehit edildiğini ailesi bildirme olduk. Bu görevi yaparken adeta bir 46 yıl daha yaşlandım. Gerçekten Allahım bir daha böyle haberleri bana ve hiçbir kimseye verdirmesin çok zor bir görevdi. dedi

 

 

NEVŞEHİR VALİSİ İLHAMİ AKTAŞI TANIYALIM ?

 

1970 yılında Erzurum ili Oltu İlçesinde doğdu. İlkokul, İmam Hatip Ortaokulu ve Oltu Lisesinden sonra 1987 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu.
 

 

1994 yılında Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı.
 

 

Yurt içinde değişik il ve ilçelerdeki stajlara ilaveten 8 ay İngiltere’de dil eğitimi gördü. Sırasıyla Erzurum-Oltu, Bolu-Gölyaka ve Adana-Tufanbeyli İlçelerinde Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. 1997-1999 yıllarında Kastamonu-Devrekani, 1999-2001 yıllarında Bayburt-Demirözü, 2001-2006 yıllarında Erzincan-Tercan, 2006-2008 yıllarında da Antalya-Finike Kaymakamlığı yaptı. 2008 yılında atandığı İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevini geçici görevlendirme ile Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak 2010 yılına kadar yürüttü. 2010 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. Ağustos 2013’te bu görevinden Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.

 

 

Aralık 2013’te Sayın Efkan ALA’nın İçişleri Bakanı olarak atanması akabinde Bakan Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi.

 

 

Ağustos 2014’te Personel Genel Müdür Yardımcısı olarak atansa da Özel Kalem Müdürlüğü görevine, seçim dönemlerinde İçişleri Bakanı olan Sebahattin Öztürk ve Selami Altınok ile devam etti.

 

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürütmekte iken 01 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 30 Mayıs 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Nevşehir Valiliğine atandı.

 

13/06/2016 tarihinde bu göreve başlayan İlhami Aktaş ev hanımı Songül Aktaş ile evli olup Elif Aslıhan ve Ahmet Tuncer adında 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

NEVŞEHİR nevşehir valisi ilhami aktaş 46 yıl daha yaşlandım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu