Esnaflar Artık Bıktık Dediler !

Yıllardır Nevşehir sokaklarında ellerinde küçük bir çocukla sanki mesaiye başlar gibi özellikle sabah aynı saatte gelip akşam evine giden dilenciler esnafı bıktırdı.

Esnaflar Artık Bıktık Dediler !

Yıllardır Nevşehir sokaklarında ellerinde küçük bir çocukla sanki mesaiye başlar gibi  özellikle sabah  aynı saatte gelip akşam evine giden dilenciler esnafı bıktırdı.

 

Her gün sabah aynı bölgede aynı kadın ve çocuğu ya da aynı köşede aynı kadını elini açmış vaziyette görmekteyiz. Nevşehir Cuma vakti Cuma namazı çıkışlarında camilerdeki çıkış görüntüleri hiç hoş değil.

 

Çoğu dilenci sanki bir esnaflık, memurluk gibi isteyiciliği meslek haline getirmiş durumda…

 

Birçoğunun hiçbir sakatlığı bulunmadığı halde çalışmayarak yolda yürüyen insanların yakasına yapışıp para alıncaya kadar bırakmayan ve insanların dini duygularını kullanarak onlardan ‘para koparmaya’ çalışan dilenciler bunu her gün yapıyor

 

 

Yolda sokakta utanıp sıkılmadan belki de aynı adamdan her gün para isteyen bu dilencilerin genelinin belinde bozuk para koymak için bel çantasının takılı olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

 

 

ESNAF DURUMDAN RAHATSIZ

 

 

Nevşehir esnafı bu durumdan oldukça rahatsız… Dilencilerin çoğu zaman esnaf dükkanındaki müşterilerden bile para istediğini belirten esnaf, dilencilerin kendilerinden para tümlettiğini söylüyor.

 

 

Ayrıca gerçekten ihtiyacı olan adamla ihtiyacı olmadan dilenen adamı ayırt edemeyecek hale geldiklerini de söyleyen Nevşehir esnafı dilencilerin gerçekten ihtiyacı olan insanların hakkına girdiğini söylüyor.

 

 

Türkiye genelinde yapılan araştırmalar neticesinde ise Türkiye genelinde bazı dilencilerin günde ortalama asgari

esnaf artık bıktık dilenciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu