Gülşehir TOKİ'de Soğuk Yaşam İsyanı

Büyük ümit ve hayallerle inşa edilen Gülşehir TOKİ konutlarında çile bitmiyor.

Gülşehir TOKİ'de Soğuk Yaşam İsyanı

Büyük ümit ve hayallerle inşa edilen Gülşehir TOKİ konutlarında çile bitmiyor.

 

 

Doğalgazın ilçede olmaması Gülşehir Toki’de kaloriferin yanmaması yüzünden soğuktan donan halk soluğu önce hastanede sonra kendini ifade edecek yetkili arıyor. Halk kışın ortasında donmamak için Gülşehir’de siyasiler , Nevşehir milletvekilleri ve gazetecilerden yardım istiyor. Bazıo ev sahipleri ise kimi akrabasının yanına kimi köyüne geri dönüyor. Evsiz çaresizlerin evleri ufo yakmaya devam ediyor.

 

"Bizimde bir evimiz olsun" büyük hayaliyle elinde avucunda ne kadar birikim varsa hepsini Gülşehir TOKİ'ye yatıran 300 konut sahibi kışa sıcak kalorifer sıcağında değil de soğuk dolapta girmenin büyük sıkıntısını yaşıyor. Gülşehir TOKİ evleri,   rakımı biraz yüksek mekanda inşa edilince kışı sıcakta geçirelim idealiyle yerleşen aileler bugünlerde adeta "sefilleri oynuyor"

 

CUMHURBAŞKANİMİZ BİZİ DUYSUN

Gülşehirli aileler o kadar sıkıntıdan ve dertten patlamışlar ki"tek çaremiz sensin sayın Cumhurbaşkanımız, biz TOKİ'nin çile olduğunu bilmiyorduk, derdimizi duyun " diyerek çağrıda bulunan ailelerin de olması dikkatlerden kaçmadı:

 

Ev değil dert almışız

Merkezi ısıtma sistemi olduğu için bir türlü sıcak bir ortama giremeyen aileler bugün kışın soğuk fırtınalar içinde evlerinde tir tir titriyor ve isyan ediyor."Biz ev değil dert almışız" diye isyan eden aileler, ne dert dinleyecek ne dert anlatacak bir yetkilinin olmayışına isyan ettiler.

 

Yeni seçilen Toki yöneticilerin bir an önce bu konulara el atması gerekmektedir. 

 

 

Gülşehir ilçesinde topluluğu görünce ahkam kesen  yetkililer TOKİ denince topu birbirlerine atar oldular. O Vatandaşlar seçim zamanı gelince oy diye gittiklerinizde bu yapılanları asla unutmayacaklardı ! Her şeyi oy olarak görün bari öyle yardım edin. İnsanı yaşatki ilçe yasasın. 

toki soğuk yaşam gülşehir toki gülşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Son güneş     2016-11-22 Yazıklar olsun rezalet üstüne rezalet. Yıllarca bekle karşılaştığımız duruma bak. Toki devlet işi dedik ne devleti ne milleti rezalet
BY TÜR®KO     2016-11-15 YAZIK OKADAR EMEK OKADAR MİLLİ GELİR BURALARA AKIYOR. ODA YETMİYOR BURALAR ÇOK FAHİŞ FİYATLARA İNSANLARIMIZA MAAL EDİLİYOR. NE DİYELİM. İŞALLAH BİRAN ONCE ÇÖZÜLÜR SORUNLAR YURDUN HER YERİNDE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu