Avanos'dan Halep'e Yardım Tırı !

Avanos Müftülüğünce yürütülen kampanyada toplanan yardım malzemelerini taşıyan 6 TIR Halep’e uğurlandı.

Avanos'dan Halep'e Yardım Tırı  !

Avanos Müftülüğünce yürütülen kampanyada toplanan yardım malzemelerini taşıyan 6 TIR Halep’e uğurlandı.

 

Yardım TIR’larının uğurlama törenine; Nevşehir Vali Yardımcısı Avanos Kaymakam Vekili Hasan Kayhan, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Avanos İlçe Emniyet Müdürü Erkin Turğut, Avanos İlçe Tarım Müdürü Bülent Çiftçi, Yardım Toplama kampanyasına katılan müftülük görevlileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

 

Nevşehir Valiliğinin talimatları doğrultusunda Avanos Müftülüğünce Halep için düzenlenen kampanya kapsamında toplanılan çeşitli temel ihtiyaç malzemelerini taşıyan 6 TIR Avanos Açık Pazar yerinde, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan ve yaptığı Nevşehir Vali Yardımcısı Avanos Kaymakam Vekili Hasan Kayhan’ın konuşmalarının ardından dua okunduktan sonra yola çıktı.

 

Törende yapılan konuşmada; Avanos’ta, köy ve kasabalarda toplanan yardımlardan oluşan 6 TIR, Nevşehir’den de gidecek olan TIR’larla beraber Halep’e gidecek. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Yardım kampanyasına 5-6 yaşındaki kardeşlerimizden tutunda elinde fazla malzemesi olan gariban vatandaşlarımız dahi katıldı. Mazlumun yanında olan, haksızlığa uğrayan ve insanlık faciası altında yardıma muhtaç kardeşlerimize maddi manevi yardım eli uzatan herkese teşekkür ederiz denildi.

 

Avanos Müftüsü Mehmet Fidan’ın yaptığı dua sonrası Yardım TIR’ları yola çıktı.

avanos avanos belediyesi ismet ince halep halep yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu