Gülşehir İlçesinde Gazetecilik Yapanlar Teker Teker Köşesine Çekiliyor !

Nevşehir Gülşehir ilçesinde bir çok işi yapmak zor olurken hiç bir destek olunmayan haber siteleri kapanıyor.

Gülşehir İlçesinde Gazetecilik Yapanlar Teker Teker Köşesine Çekiliyor !

Nevşehir Gülşehir ilçesinde bir çok işi yapmak zor olurken hiç bir destek olunmayan haber siteleri kapanıyor. 

 

Gülşehir ilçesinde yaklaşık 3-5 yıldır yayın hayatına sürdüren ve seçim boyunca adeta MHP Belediye Başkan adayı Vahdi ARISOY'un Ak Partili rakip adayı Mustafa Dursun yönetimi yerden yere vuran haber sitesi artık internetten ulaşılamıyor.  Gülşehir Belediye encümeni Ertuğrul Erdem'in haber sitesinin akıbetinin ne olduğu merak konusu oldu.

 

Gülşehir Belediyesinden görev yapan Volkan Parlar’da Gülşehir ilçesine gazetecilik ve haber anlamında o kadar çok hizmet verdiki ancak oda dar ilçe görüşlerine yenilerek elini ayağını haber işinden çekmek zorunda kaldı.

 

Gülşehir ilçesinde bir haber sitesi olan ve İbrahim Uludağ’ın okuyuculara ulaştırdığı haber sitesi olan Gülşehir Haber Ekspres de internetten yayın hayatını noktaladı. İbrahim Uludağ’ın siyasete atılma kararı alması sonrası haberciliği bıraktığı belirtiyor.

 

Gülşehir İlçesinde yayın hayatını zorluk ve tepkiler ile sürdürmeye devam eden Samet Ateş’in sahibi olduğu Haber Gülşehir , Mustafa Boncukcu’ya ait Hak Gazetesi, kıt imkanlar ile ayakta durmayı başaran Karacaşar Medya sahibi Ali Başavcı ve Mantarkayapost haber merkezi harici başkaca yerel bir haber sitesi kalmadı. Seçim zamanları mantar gibi çoğalan haber siteleri birer birer soluyor.

 

Gülşehir ilçesinde yerel gazete çıkaran Can Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dilaver Can ise gazeteden sonra internet haber sitesi olarak yeni bir site kuruyor.

HALKIN BASINA VE GAZETECİYE SAHİP ÇIKMASI LAZIM ! 

Haber sitesi sahibi olmak çok zorluklar gerektirir ilk öncelerinde kolay gibi gelir ancak  sunucu ücretini, domain, yazılım ve haberlerde düşünüldüğün birde buna Gülşehir ilçesinin ufak bir ilçe olduğuda göz önüne alındığında neler yaşandığını az çok tahmin etmek zor değildir. Gülşehir’de hiçbir haber sitesi gerek vatandaşlar ile gerekse siyasiler tarafından gelir anlamında hiçbir katkıları yoktur. İyi haberleri çıkınca umurunda olmazlar ancak en ufak eleştirel haberlerde telefona sarılıp hakaret ederler. Ondan sonrada ilçe kültürsüz , bura değişmez diye ilçeyi kötüler sen ne yaptın siz ne yaptınız biz ne yaptık ona bakmak lazım konuşarak olmuyor her şey.

 

Haber siteleri ilçede bir çok kişinin takip ettiği ve ses getiren haberler yaparak ilçe nabzını tutuyordu. Ancak şuanda bu haber sitesine ulaşılamıyor.

 

İŞİ DÜŞÜNCE ARANAN OLMAKTAN BIKTIK !

Gülşehir İlçesinde kamu hizmeti veren hiç bir haber sitesinin böyle bir duruma düşmesi istemediğiniz ilçe tarafından maddi ve manevi destekler verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Mantarkayapost Haber Merkezi olarak 10 Ocak Gazeteciler gününde kutlama dahi yapmayan Gülşehir İlçe Kaymakamı, Gülşehir Belediye Başkanı , Gülşehir’de görev yapan siyasi parti temsilcileri, ilçedeki mahalle muhtarlarına kutlamadığınız ve o özel günde ziyaret dahi etmediğiniz içinde tekrar tekrar teşekkür ederiz.  

GÜLŞEHİR haber sitesi haber siteleri kapandı kapanan haber siteleri gazetecilik zor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu