Gülşehir TOKİ'de Neler Oluyor ?

Uzun zamandır evlerine kavuşma hayali kuran TOKİ hak sahipleri, yapılan anahtar teslim töreniyle birlikte dairelerine kavuşup yerleşmiş olsalar da, elektrik ve telekomünikasyon sıkıntısı yaşayarak hayatlarını devam ettiriyorlar.

Gülşehir TOKİ'de Neler Oluyor ?

Uzun zamandır evlerine kavuşma hayali kuran TOKİ hak sahipleri, yapılan anahtar teslim töreniyle birlikte dairelerine kavuşup yerleşmiş olsalar da, elektrik ve telekomünikasyon  sıkıntısı yaşayarak hayatlarını devam ettiriyorlar.

 

Hak sahipleri bir yandan kira ödeyerek bir yandan da TOKİ evlerinin sıkıntıların giderilmesini beklerken TOKİ’yi eksik ve tam incelemeden alan yetkililere feryansın ediyorlar.

 

Mantarkayapost Haber Merkezine konuşan TOKİ sakinleri , Sıkıntı çektiklerini belirtip, kendileriyle kimsenin ilgilenmemesine tepki gösterdiler. Hak sahipleri, evlerinde girdikten sonra bir çok sorun ile karşılaştıklarını, 6 yılda teslim edilen evlerin teslimi sırasında göstermelik inceleme yapılarak yapım firmasında teslim alanların kendilerin çektiği vebalden nasıl kurtulacaklarını söylediler. Gülşehir ilçesinde muhtarından, Belediye Başkanına, siyasetcisinden , Nevşehir milletvekillerine kadar bir çok kesime seslendiklerini ancak seslerini duymak istemedikleri gibi herkesin başka bir kişiye yönlendirdiğini kimsenini halka sahip çıkmıyor.  Hak sahipleri olarak sıkıntıları için çalmadık kapı bırakmadık. Gittiği her kurumda kendilerinin elinde bir şey olmadığı cevabını alan TOKİ zedeler, "Evlerinde telefon ve internet anlamında ya bu odada çekerse yok balkon yok mutfak nerde çeken bir yer buluruz diye evlerinin içinde gezindiklerini ayrıca dışarıdaki elektrik sorunlarının çözülmemesi nedeniyle karanlık bir cadde çöp atmaya bile korktuklarını belirttiler.

 

ORADA YAŞAYANLARDA İNSAN 

Bir TOKİ Sahibi ise, Akşam iş dönüşü sonrası evde biriken çöpü atmak için caddeye inip çöp yerine gittiğinde iri cüsseli bir hayvanın hırlaması üzerine çok korktuğunu gözüyle hayvanın ne olduğunu görmediğini kurt mu , canavar mı köpek mi karanlıktan bir şey göremedim yetkililer sesimizi duysun artık yeter. Yarın seçim zamanlarında bizlere oy istemeye hangi yüz ile geleceklerini belirtti. 

 

GERÇİ FOTOĞRAFTAN BİR ŞEY ANLAŞILMIYOR AMA GECE VAKTİ TOKİDEN GÖRÜNÜM 

 

gülşehir TOKİ karanlık sorunu gülşehir toki sıkıntılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu