Nevşehir İşkur Geçici İşçi Kuraları Ertelendi

Nevşehir İşkur Geçici İşçi Kuraları Ertelendi

Toplum Yararına Program kapsamında Nevşehir’de 6 ay süreyle çalıştırılacak olan geçici işçilerin 7 Mart 2017 Salı günü başlaması gereken kura çekimi ileri bir tarihe ertelendi.

 

Toplum Yararına Programı kapsamında Nevşehir’de 6 ay süreyle istihdam edilmesi planlanan bin geçici işçinin başvurusu geçtiğimiz Cuma günü son bulmuş, 6 ay süreyle istihdam edilecek olan bin kişinin Noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle belirleneceği açıklanmıştı.

 

Bugün İŞKUR yetkililerden alınan bilgilere göre planlanan kura çekiminin yaşanan teknik sorundan dolayı Türkiye’nin 81 ilinde ikinci bir talimata kadar ertelendiği öğrenildi. Kura çekimlerinin ertelenmesinin nedeni olarak Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları ve nüfusa dayalı adres kayıt sistemi kontrolü esnasında tüm Türkiye’de yaşanan teknik sorundan dolayı olduğu belirtiliyor.

 

Bugün büyük bir umutla kuraya katılmayı bekleyen vatandaşlar İŞKUR Nevşehir Şubesine tarafından çekilen mesajlar ile “07.03.2017 Tarihinde yapılması düşünülen TYP Kuralları, ikinci bir talimata kadar ertelenmiştir” telefon mesajı ve kurumdaki yazılı mesaj duyuru notuyla karışılarak hayal kırıklığı yaşadılar.

işkur nevşehir işkur geçici işçi alımı iptal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu