Gülşehir İlçesini Kaç Turist Ziyaret Etti

Türkiye’nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden turist sayısı Mart ayında 72 bin 541 kişi oldu.

Gülşehir İlçesini Kaç Turist Ziyaret Etti

Türkiye’nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden turist sayısı Mart ayında  72 bin 541 kişi oldu.

 

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray örenyeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini Ocak  ayında 12.172’si  ücretli, 15.249’ü ücretsiz, 22.732’si   Seyehat Acentalarıyla  22 bin 388’i de müze kartlı olmak üzere toplam  72.541 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

 

 

Kapadokya bölgesindeki en yüksek ziyaretçi sayısı Göreme Açık Hava Müzesi’nde gerçekleşti. Ocak ayında Göreme Açık Hava Müzesi’ni 35 bin 544 yerli ve yabancı turist gezdi.

 

Gülşehir ilçesinde Açıksaray 732 kişi ve ST Jean Kilise 634 olmak üzere toplam 1.366 kişi ziyaret etti.

 

gülşehir turist ziyareti kapadokya ziyaretçi sayısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu