Gülşehir Halkı Daha Yolun Başında Tozdan Şikayet Eder Oldu

Altyapı, su ve doğalgaz çalışmalarına başlayalı üç ayı geçtiği halde bozulan yollar yeni bakıma alınıyor. Ancak buda yetersiz kalıyor.

Gülşehir Halkı Daha Yolun Başında Tozdan Şikayet Eder Oldu

Altyapı, su ve doğalgaz çalışmalarına başlayalı üç ayı geçtiği halde bozulan yollar yeni bakıma alınıyor. Ancak buda yetersiz kalıyor. 400 evler mahallesine tozkent diyenler şimdi tüm ilçeye tozkent der hale geldiler. 

 

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Gülşehir'deki altyapı çalışmaları, başta ana caddeler olduğu halde bazı sokaklar dahil tamamen sathi kaplamasının tahrip olmasına neden oldu.

 

Bozulan yol sathına Gülşehir'in meşhur kepir toprağından döküldü. Çabuk bozulan ve çok tozan kepir toprağı Gülşehir'in neredeyse "tozkent" olarak anılmasına neden oldu.

 

Halkın toza isyan etmesi sonrası Gülşehir Belediyesi bazı alanlara çakıllı kum döktü. Geç uyanan belediye Gülşehir'in "tozkent" olarak anılmasını önleyemedi.

 

Gülşehir ilçesinde yaşayan bir çok vatandaş ve esnaf tozdan şikayetleri hat safhaya çıktı. Öyleki bir markete girdiğinizde yiyeceklerin içeceklerin üzerindeki tozlar halk sağlığını etkiler duruma dönüştü.

 

Hele hele giysi satan bir çok esnaf adeta toza isyan etti.

 

Gülşehir Belediye Başkanını oğlunun düğünü nedeniyle 30 Haziran Cuma ve 01 Temmuz Cumartesi günü yolların sulandığı gibi çalışmalar yapılması halinde ilçede tozdan yaşayanları bir nebze olsun rahatlatacağı öngörülüyor. Bir çok esnafın bu duruma isyan etse de Belediye zabıta gönderir diye ses çıkarmadıklarını belirttiler.

 

gülşehir tozkent alt yapı vatandaş şikayetçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu