BU İLÇE HEPİMİZİN NEDEN YAŞANMAZ HALE GETİRİYORUZ Kİ
CAN TAŞKIN

BU İLÇE HEPİMİZİN NEDEN YAŞANMAZ HALE GETİRİYORUZ Kİ

Gülşehir’in neye ihtiyacı var biliyor musunuz?

Herkesin bir cevabı olduğunu biliyorum, öncelikli ihtiyacı nedir sizce?

Siz vereceğiniz cevabı düşünürken, ben düşündüğüm cevabı vereyim. İnsanın yaşaması için gerekli olan, olmazsa olmazlardan biride oksijendir değil mi? Evet oksijen, oksijen olmasa insan yaşayamaz, nefes alamaz boğulur.

Peki, bu kadar önemli olan oksijenimizi Gülşehir’de kim yok ediyor, bizi öldürmek mi istiyorlar. Makineye bağlı bir hastanın oksijen hortumunu keserseniz ne olur, kısacası ölür. İlçemizde kirletilen havasıyla, yok edilen yeşiliyle oksijenimiz yok ediliyor. Yani bizi ölüme terk ediyorlar.

Bunu neden mi yapıyorlar, çünkü Gülşehir rantçılar için bir merkez burada dönen paranın haddi hesabı yok. Bu yüzden kimse Gülşehir’in oksijenini kesenlere ses çıkaramıyor. Burayı büyük baronlar parsellemiş onlara devletin bile gücü yetmiyor. Halkın tüm çığlığına rağmen hala Gülşehir kirletiliyorsa bunun başka bir cevabı olabilir mi?

Bakın çarpık sanayi ve inşaatlar ilçemizi dört koldan kuşatmış. Babalarının çiftliği gibi kullanıyorlar, kimsenin de gıkı çıkmıyor.

Neden ulusal ve yerel basın ilgi göstermiyor biliyor musunuz? Hepsinin bu baronlarla ilişkileri var onlardan ekmek yiyorlar. Ufak tefek haberlerin dışında gündemi sarsacak haberler yapmıyorlar.

Göz göre göre ilçe halkını zehirliyorlar, yaşam hakkını ihlal ediyorlar. Çocuklar hasta her gün doktorlara da, bunun sebebi kötü hava koşulları kirletilen havamız, suyumuz.

Birkaç gün önce yağmur bile yeşillikten yoksun ilçemize yağmıyor ilçemizin semalarına bırakması saatler aldı. Bu yağmur nereye gittiğini sanıyorsunuz. İlçemizin üzerine pis hava çöktü, suyumuza oksijenimize bulaştı, ekmeğimize karıştı. Çocuklarımızda teneffüs etti, daha nasıl hasta olmasınlar.

İnsan baktığında tüyleri diken diken oluyor. Bir insan nasıl bu kadar acımasız olabiliyor. Kazanacağı paralar için insanların hayatını hiçe sayabiliyor.

Para kazanma hırsı bunların gözlerini karartmış, kazanacağı paralardan başka bir şey göremiyorlar. Nasıl olsa kendileri yeşillerle çevrilmiş oksijenin bol olduğu yerlerde yaşıyorlar, fakir fukara onların umurunda mı?

 

Burada tüm yetkililere ve Gülşehir Belediyesine sesleniyorum, görün bu rezaleti, insan hayatı her şeyden önemlidir. İnsan olmasa hiçbir şeyin önemi ve değeri olmaz. Paradan başka gözü bir şey görmeyenlere acımayın. İlçemizin havasını suyunu kirletenlere gereken yaptırımları uygulayın ki, halk size güvensin ve güvenmeye devam etsin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu