GÜLŞEHİR DOĞAL-GAZINDA SAYI KAÇA GELDİ....HAYDİ DESTEĞE
CAN TAŞKIN

GÜLŞEHİR DOĞAL-GAZINDA SAYI KAÇA GELDİ....HAYDİ DESTEĞE

Doğalgazın dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmesi hem siyasal hem de ticari hem de çevresel etkileri güçlenerek devam edeceği görülmektedir. Bu sebeplerden dolayı dünya nüfusu ve teknolojik yatırımların evrilmesi söz konusuyken, ülkemiz için bağımlılık faktörünün artmasına yol açacak faaliyetlerin düzenlenmesi gerekliliği açıktır. Özellikle dünya doğalgaz rezervlerini ellerinde bulunduran ülkelerin bu işi siyaset malzemesi yaparak ülkelerde yaptırımlara kadar giden faaliyetlerde bulunması bizim için risk oluşturduğu görülmektedir. Doğalgazın ülkemizde yaygınlaşması çevresel faktörler ve dünya borulama hatlarının ülkemizden geçmesi konusunda her ne kadar faydalı bir durum ise de, bağımlılığımızı gösteren tabloların sıkıntı vereceği açıktır. Bu çalışmada ortaya konulacak fikirlerin bizlere yönelteceği sorular açıktır.

 

Doğalgazsız bir çözüm var mıdır? 

 

İçerisinde bulunduğumuz yüzyıl özellikle doğalgazın altın çağını simgelemekte olduğunu görebiliyoruz. Özellikle rezervleri ellerinde bulunduran ülkelerin gittikçe artan rezervlerine karşılık, sadece satınalma yükleniciliğini yapan ülkelerin büyük bir sıkıntıya girebileceği açık. Epdk doğalgaz sektör raporuna göre 2011 yılında rezerv miktarının 462 trilyon m3'tür. 2010 yılına göre 60 trilyon m3 rezervin arttığı görülmektedir. Yani her geçen yılda yeni rezerv alanları bulunmakta ve bunlarla ilgili yeni rezerv alanları yaratılmaya çalışılmaktadır. 2012 yılında gerçekleşen önemli bir nokta 2011 yılına göre rezervlerin 500 milyar m3 azalmış olmasındır. Bu da her geçen gün artan rezerv alanlarının yanında her geçen gün artacak doğalgaz kullanım miktarıdır. Bu da geleceğin doğalgaz rezerv alanlarının kullanılma miktarına göre şekilleneceğinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Doğalgaz çıkartılması teknolojik bir yapılanma ile olduğu kadar eski yöntemlerle de gerçekleştirilmektedir.

 

Şimdi Gülşehirli her şeyin iyisini kullanan içe halkının böyle güzel bir Allahın nimetinden neden yararlanmak istemiyor. Bunu çok merak ediyorum…. Şimdi söyle düşünelim 05 Haziran 2014 tarihi itibariyle aldığım bilgiler ışığında 1794 kişi abonelik parasını ödemiş durumda yani yaklaşık 1800 kişi peki geriye kaç kişi kalmış bir de ona bakalım geriye yaklaşık 1700 kişi kalmış durumda şimdi arabada en iyisi , evde en güzeli, sigarada en pahalısı, telefonda en lüksünü kullanan Gülşehirde yaşayan ağabeylerime,ablalarıma, kardeşlerime soruyorum. NEDEN DOĞALGAZ İÇİN SAYIYI TUTTURAMIYORUZ……….

Lütfen Hepimiz Doğalgaza Destek çıkalım, abonelik ücretlerini yatıralım, yatıranlarda sadece yatırmakla kalmasın çevredekileri teşvik edip yatırmalarını sağlasın….. Kalan gün sayısı 23 gün ……. 23 gün belkide ilçenin kaderini belirleyecek… Bir kerede ilçemiz için bir şey yapalım……

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu