GÜLŞEHİR BELEDİYE SPOR KURTARICISINI BEKLİYOR
CAN TAŞKIN

GÜLŞEHİR BELEDİYE SPOR KURTARICISINI BEKLİYOR

Bu hafta hep sosyal ve siyasi konular dışına çıkıp birde yine ilçemizin yanayan bir kanası olan ve herkesce sahiplenmesi gerekirken iç çekişmelere sebebiyet veren bir konu hakkında yazmak istedim. Umarım bizi kaileye alıp bu yazdığımız konuyada gerekli yerler ve yetkililer hassasiyetle yaklaşma gereği duyarlar....... 

 

Gülşehir’de en çok konuşulan, sonucu merakla beklenen konulardan bir tanesi de hiç şüphesiz Gülşehir Belediye Spordur. 

 

Gülşehir Belediye Spor şu an hangi ligde oynuyor , takımın yöneticileri ve futbolcuları kimler, ne zaman tekrar profosyonel liglere çıkar, kulübün ne kadar borcu var v.b.  herkesin merak ettiği ve cevap beklediği sorular.

 

2013- 2014 sezonunda Gülşehir Belediye Spor 2. Amatör kümeye düşmüştü. Takım her yılda bir 1. Amatör kümeye çıkmak için mücadele ediyor. En önemli sorunu da borçlarından dolayı herhangi bir geliri olamıyor. Şuan ki yapısıyla da son üç yıldan pek farkı yok gibi.

 

Gülşehir Belediye Spor ; Gülşehir’in en önemli markalarından biriyken, hafta sonları sporseverler için bir tutkuyken, Gülşehir’in reklamını ve temsilini dışarıda çok iyi bir şekilde yaparken bugünkü durumu gerçekten Gülşehir’imize yakışmamaktadır. 

 

Özellikle de son yıllarda sanayisiyle, öğrencisiyle, kurumlarıyla her alanda hızla büyümeye çalışan Gülşehir’de bu durum hiç yakışmıyor. 

 

Gülşehir Belediye Spor eski günlerine bir an önce dönmesi için ilçemizin ileri gelen isimleri ( iş adamları, bürokratları,kaymakamı,Belediye Başkanı ) ve ilgili kurumlar bu konu da adımlar atmalı ve Gülşehir Belediye Spor hak ettiği ünvana ve kaliteye tekrar kavuşturulmalıdır. 

 

Kulüpler yanlış yönetildiği için geçmişte  büyük başarılara imza atmış olan birçok kulüp bugün alt liglerde ve Amatör liglerde borç batağındadır. Erzurumspor, Malatyaspor, Kocaelispor, Vanspor, Sakaryaspor, Diyarbakırspor gibi takımlar bunun örnekleridir. 

 

Gülşehir Belediye Spor yeniden ve sağlam temeller üzerinde yükseltilmesi, başarıların istikrarlı ve devamlı olması açısından oldukça önemlidir.

 

Gülşehirli gençleri spora yönlendirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak , haftasonu Gülşehir Belediye Sporumuzun maçlarını keyifle seyretmek sporsever vatandaşlarımızın en büyük beklentisidir.

 

Gülşehir Belediye Spor içinde bulunan çıkmazdan kurtaracak, Gülşehir Belediye Spor eski günlerindeki gibi hak ettiği yere getirecek bir kurtarıcıya ihtiyaç olduğu kesin.

 

Böyle birisi var mı? Yoksa böyle devam mı edecek hep beraber göreceğiz….

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu