BELEDİYEDEN ÇIKARILAN İŞÇİLER HAKKINDA
CAN TAŞKIN

BELEDİYEDEN ÇIKARILAN İŞÇİLER HAKKINDA

        Hepinize hayırlı günler Gülşehir’de yaşayanlar, ayrıca haber sitemizi takip eden okuyucularımız…..

 

        Bu hafta Gülşehir ilçemizde yaşanan belediye işçisinin çıkarılması konusunda yazma gereği hissettim…

 

        Bazı kişi veya kişiler telefon ile yada facebook üzerinden işçi çıkarılmasına destek olmamızı, Belediye başkanı Vahdi Arısoy’un ekmekle uğraştıklarını söyleyerek haber yapmamızı istediler. Ancak bizim haber sitemizi doğru düzgün takip etmediklerini hasıl oldu bende…

 

        Öncelikle böyle konuları haber yapmayacağımızı  belirtmek isteriz, Sebebe gelirsek biz tek taraflı bilgi alarak haber yapmamaya dikkat ediyoruz. Olayla ilgili kimin haklı olduğunu terazi kullanarak belirlemekte mümkün olmadığı için şöyle olmuş böyle olmuşta diyemiyoruz. Doğal olarak işçiyi çıkaran başkan mı yoksa işveren firmamı veya işçiler mi haksız yoksa partilik mi oluyor bu konuda bizi ilgilendirmiyor.

 

      Zaten işten atma bir haksızlıksa bunun yasal koşulları mevcut bu konuda dava açılabilir. Elimizden geldiğince bu konuda daha önce yardımcı olduğumuz gibi yine yardımcı olabiliriz.

 

        Gelelim bizle ilgili konuya, özel işlerimde dahil olmak üzere fikir alışverişinde bulunur son kararı ben veririm. Bu makaleyi esas yazma sebebim şuan da belediyede görevli işçi, memur, emeklisi gelmiş kişiler içindir. Hiçbir insan işten çıkarılma korkusu ile verimli iş yapamaz. İşçinini çocukları , eşi , anne babasıda oğlum , kızım işten atılacak korkusu ile yaşaması da çok iyi bir duygu değildir. Görüşmelerimizde Belediye Başkanı Vahdi Bey’den işçi çıkarmayacağız gibi bir söz geçmedi. Hal böyle olunca ister işçi çıkarsın ister çıkarmasın şunun iyi bilinmesi gerekir ki “ İŞTEN ÇIKMA DUYGUSU PERSONELİ TEDİRGİN ETTİKÇE İŞTEN VERİM ALMAK ZORDUR.” Bu yüzden bu konu biran önce açıklık getirilecek husus olmalıdır.

 

        Gelelim ikinci konuya Sayın çok sevip, muhabbet ettiğim Volkan Düzenli kardeşim. İster Selam ver ister verme ancak herkes senle aynı görüşe sahip olmak zorunda değil. Tavır yapmana gerek yok, sen kendi çapında haklısındır. Bende kendi çapımda ama ben sana iş konusunda karışmadığım ve tavır koymadığım  için seninde küsmeye kırılmaya hakkın olmadığını düşünüyorum.

 

        Mantarkayapost haber merkezi olarak taraf olmama ilkemizi devam ettirmeye çalışacağız. Diğer haber organları işçi konusunu haber yapan haber siteleri 19.08.2014 Salı günü Vahdi ARISOY Basın Toplantısındaki Mantarkayapost, Habergülşehir, Gülşehir Haber Express ve yerel Gazetemiz Can Gazetesi sahibi Dilaver CAN ile bir toplantı yapıldı. Orada Belediye Başkanı Vahdi Bey işçilerin neden çıkarıldığını açıkladılar. İşçilerin haksız çıkarıldığını haber yapan siteler yakında bu işin birde belediye ayağını açıklayacaktır. … İşte her iki tarafında açıklamaları okuduğunuzda Mantarkayapost Haberin neden işçi çıkarma konusunu irdelemeyip haber yapmadığımız anlaşılacaktır. Yani Futbol maçında olduğu gibi haklı veya haksız Kırmızı kart alan oyuncunun yeniden maça dahil olması mümkün olmamaktadır. İşte işçileri işe  aldıramayacağımıza göre bu haberleri yapmanın bir faydasını görmeyip aksine bireylerin zararlarını görmekteyiz.

 

       Hayırlı Haftalar Sağlıcakla Kal Volkan Düzenli……..TERCİH SİZİN HAYAT SİZİN    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu