KİMİLERİ İNDİRİRKEN ONLAR DİKTİLER
İSMAİL GÜR

KİMİLERİ İNDİRİRKEN ONLAR DİKTİLER

Kimileri indirirken onlar diktiler.


Şanlı Bayrağımızı bazı soysuzlar gönderden indirirken Yeniyaylacık köylüleri Bayrağımızı diktiler.

 

 
Merkezi Ankara’da bulunan “YENİYAYLACIK KÖYÜ GENÇLİK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ” öncülüğünde, köylülerin desteği ile Ankara’da hazırlatılıp getirilen 12 metre uzunluğundaki bayrak direği, 01.10.14 günü Hırka dağının yamacına çıkartılarak daha önce hazırlanan beton zemine oturtulmuştur.

 


Hiçbir makine-araç kullanılmadan sadece kafa ve kol gücü ile dağa çıkartılan 12 metre boyundaki metal paslanmaz direk dikildikten sonra uygun ebattaki Türk Bayrağı minarelerden ezan sesi duyulurken dualar eşliğinde çekilmiştir.

 


Dernek Başkanı Halis Bağcı, “Dernek, birliğimizi sağladı. Birliğimizden de bir güç doğdu. Bu gücümüzle Köyümüzün yamaçlarında Şanlı Bayrağımızı hiç inmemek üzere gökyüzünde dalgalandırdık.

 

Köyümüze daha çok yapacaklarımız var” dedi ve “Yardım ve desteklerini esirgemeyen başta Kooperatif Başkanı Melek Özdemir olmak üzere Ümüş Bağcı ve Nevriye yılmaz ana ve bacılarımıza, Paşa Balcı, Burhan Yılmaz, Hüseyin Ödemiş, Mustafa Ceylan, Veysel Yılmaz, Hasan Çiftçi, Oruç Yılmaz, Fuat Çevirme, Kemal Çevirme, Nihat Akın gibi büyüklerime ve genç arkadaşlarıma teşekkür ederim ”diye ekledi.

 

 


Bayrağın göndere çekildiği sırada okunan ezan sesinin duyulması üzerine, bayrağın etrafının ağaçlandırılma işini üstlenen Kooperatif Başkanı Melek Özdemir’in “Bu ezan dinmez, bu Bayrak inmez” demesi köylüleri duygulandırdı ve hep bir ağızdan tekrarladılar: “Ezan dinmez Bayrak inmez !”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu