GÜLŞEHİR'İN SİYASETTEKİ YÜZSÜZLÜĞÜ
CAN TAŞKIN

GÜLŞEHİR'İN SİYASETTEKİ YÜZSÜZLÜĞÜ

Gülşehir'in Bilinen Ama İfade Edilemeyen Gerçekleri

 

Gülşehir topraklarında doğdum büyüdüm ve bu yıllara kadar geldim. Halk olarak yaşadığımız sıkıntıları dile getiremedik ifade etmek istesek de hep engellendik. İlçe olarak dışarıdan gayet güzel görünen bir ilçeyiz ama içte durum maalesef öyle değil. Yanlış politikalar, adam kayırlamalar, haksız bir işi kitabına uydurarak haklı hale getirmeler, koltuk sevdalıları, menfaati için yalakalar, doğruyu söylemekten bile korkutulmuş insan toplulukları, çekememezlikler vs vs gibi daha nicelerine şahit oldum bunların bazılarına açıklık getirmek için bu yazıyı kaleme almaya karar verdim.

 

YANLIŞ POLİTİKALAR VE İKİLİK

 

İlçemizde yıllardır süre gelmiş toplumu ayrıştıran bir ikilik politikası günümüzde halen devam etmektedir. Bunun aslına bakacak olursan acınacak bir durum. Ne hale getirilmiş insanlar farkında olmadan. Evlat babaya küsmüş, kardeş kardeşe küsmüş, akrabalar bir birinden ayrışmış ve daha niceleri siyasi sebepten dolayı bambaşka bir hayata istemeden de olsa mahkum olmuştur. İlçe olarak çok geri planda kalmamızın asıl sebeplerinden bir tanesi de bu yanlış ve ayrıştırıcı insanları ötekileştirici politikalar olmuştur. Bu politikanın gerek Gülşehir’e gerek Gülşehir halkına zarar verdiği apaçık ortadadır. Bunu inkar bile edemezsiniz çünkü bu hale sizler getirdiniz. Ve yine bunu düzeltecek olan sizlersiniz demeyi çok isterdim ama  ne yazık ki bunun için çok geç artık. Bu yanlış algıyı düzeltmek genç nesillere kaldı yani bizlere.

 

İlçemiz de o kadar olaylara şahit oldum ki ve nicelerini de halkımız yaşamaktadır. Tapusu olmayan yerlere halk rahat bir şekilde inşaatlarını yaparken tapulu yeri olanlara izin verilmedi. Seçim arifesinden önce yollar tamamlandı tapusuz evlerin, neden ? daha fazla oy alabilmek için. bu doğru bir politika mı?  imkanı yok doğru bir politika olmasının. Çünkü diğer yandan tapulu arazilerin çamurdan yolları varken tapusuz evlerin yollarına kum dökmek bir nevi halka rüşvet vermektir. Aslın da kimin malını kime veriyorsunuz siz hem de ne hakla?

 

Okulları siyaset merkezi yaptınız , sırf o müdür ve öğretmenleri gözetmek için yapılan haberleri yazıları yazanları tehditler savurdunuz..... Kimi öğretmenlerin yakasından tutup havaya kaldırdınız... Sen kimsin diye, böylemi oluyor siyaset böylemi oluyor ahlak, böyle mi olur sevgi... şimdilerde ilçede öğretmen atamalarıyla uğraşan ve yukardan fırça yiyen iktidar partimizi ilçede temsil edenlere ne demeli....... ne yapmaya çalışıyorsunuz.... ilçe ailenin en büyüğüdür.... nasıl ki ailemize sahip çıkıyorsak ilçemizede sahip çıkmalıyız....

Bana telefon edip yapılan bir haber için tehditler savurmaya göz korkutmaya gerek yok...... Ben korkacak olsaydım zaten dünyaya gelmezdim... O kadar kötülüklerden korkmadan dünya geldiysem korkmadan söylemeye devam edeceğim..... Haklının yanında,haksızın karşısında olacağım.... Yargı haklıyı ayıramazsa, Allah (C.C) ayıracaktır.

Aynı partinin liderleri memleket sevdalıları iken bizim ilçe liderlerimizde koltuk sevdalısı, makam mevki aşkındalar. Unutmayın ki makam mevki gelip geçicidir baki olan sadece Allahtır.

 

Evet değerli dostlarım bu yazımı biraz sitemkar olarak yazdım. Çünkü artık konuşma zamanıdır susma değil. Zaten yeterince susmadık mı?  Biz hizmeti halkın her kesimine istiyoruz sadece kendine oy atanlara değil. Günün adamı olmak kolaydır fakat gönül adamı olmaktır asıl mesele.

 

Siz değerli ilçe yönetici büyüklerimi gönül adamı olmaya davet ediyorum.

 

Son sözlerimi değerli Cumhurbaşkanımız  RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a ait bir seslenme ile bitirmek istiyorum.

 

Makamlar gelip geçicidir. Hepimiz gelip geçiciyiz.                                                                                                             

 

Kimse buraya kalkıp da Çivi çakıp ''ben buradayım ''diyemez. Demokrasi budur. Siyasette hep böyle yaptığınız sürece  halk sizi yüceltir. RECEP TAYYİP ERDOĞAN

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu