GÜLŞEHİR KEPEZDEKİ ATATÜRK UNUTULDU MU ?
İSMAİL GÜR

GÜLŞEHİR KEPEZDEKİ ATATÜRK UNUTULDU MU ?

Bayrak indi, Minare mahzunlaştı.

“Şunca yıl yaş yaşadım ve bu yaşımın büyük bir bölümünü de çeşitli toplumsal faaliyetlere; toplantılara, toplu davetlere, törenlere, mitinglere, sosyal içerikli çalışmalara katılmakla geçirdim.”diye söze başlayan adam:
-Daha bir kere olsun zamanında başlayan, aksatılmayan, programın tıkır tıkır işlediği bir organizasyonu ne gördüm ne de işittim. 
“Hayırdır!”dedi yanındaki. -Yine ne oldu? 
-Baksana sevgili kardeşim. Belediye Başkanı çok güzel ve içten gelen bir duygu ile özellikle kadınlarımızı düşünerek iftarda bizleri buraya davet edip topladı. Çok da güzel oldu. Ama şu hale bak!
Döndüler baktılar gösterdiği tarafa doğru. Gördükleri manzara içler acısı: Yemek kazanlarının başına öyle bir toplanmıştı ki kadınlar, erkekler, çocuklar… İtiş-kakışlar arasında kimi tabak kapmış kimi ekmek arıyor. Kimi de o curcuna sırasında üzerine dökülen yemekleri temizlemeye çalışıyor. Yemek dağıtacak görevlilerin de elleri kolları bağlanmış. Hangisine yemek vereceğini şaşırmışlar; sadece önüne uzatılmış tabakların sahiplerine bakıyorlar ölgün ölgün.
-Ben gidiyorum arkadaşlar diyerek kalktı biri. Daha fazla dayanamayacağım kadınların, çocukların bu hale düşürülmesine. Gel gitme, bunlar normal şeyler dedilerse de durduramadılar… Ve gitti adam.

-O dayanamadı kızdı gitti. Peki, biz kime kızalım? Bak, bu sefer de şu tarafın manzarasına! Bakın şu minarenin mahzunluğuna. Baktılar o tarafa. Karşılarında hakikaten üzgün, solgun, mahzun bir minare. Ve tepesine dikilmiş bir canavar, (Sayın Başbakanımızın kulakları çınlasın) bir ucube, acayip bir varlık.
İki sene öncesine kadar o tepede, o acayip varlığın bulunduğu yerde Türk bayrağı dalgalanıyordu. Işıklı Atatürk Portresi aydınlatıyordu etrafı. O zaman minare mutluydu, gururluydu, ihtişamlıydı. “Bayrak inmesin, ezan dinmesin!” diyordu Türk Milleti. Çanakkale’de bunun için şehit olmuştu dedelerimiz! Yurdumuzun dört bir yanında canlarını vermiş ve bayrağı indirtmemiş, ezanı susturmamıştı. Kardeşçe yan yana göğe yükselen minare ve Bayrak! Bayrak indirilmiş, minare mahzunlaşmıştır.
Kim indirmiştir bu Bayrağımızı?
Atatürk’ün partisi olduğunu iddia eden partinin belediye başkanı tarafından indirilmiştir. 
Ne uğruna?
(…)
O belediye başkanı için, Gülşehir’e hizmet eden Karavezir Seyit Mehmet Paşa’dan sonraki ikici kişidir demişti Gülşehirliler. Seyit Mehmet Paşanın muhteşem eserini mahzunlaştır dememişti.
O ucubenin acayipliğini örtecek, minare üzerindeki baskısını ortadan kaldıracak, kaldırılandan daha muhteşem bir Atatürk Portresi ile Türk Bayrağı dalgalanan bir gönderin yenisinin yapılması acilen şart ve mecburidir. 
Gülşehir’in MHP’li, Kartal’ın CHP’li belediye başkanları! Sizlere karşılıklı ziyaretlerinizde kuru kuruya hediyeleşme yakışmaz. Bahsedilen hizmeti acilen yerine getirmek yakışır. Yoksa “Siz de Bayrak indirme modasına mı uydunuz?” diye sorarız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu