GÜLŞEHİR İLÇESİ HÜKMEN YENİK
CAN TAŞKIN

GÜLŞEHİR İLÇESİ HÜKMEN YENİK

Sporda sahipsiz GÜLŞEHİR


Sporun her dalında sahipsiz Gülşehir gerek futbol gerek diğer sporlar yıllardan beri Türkiye liglerinde hep haksızlıklara uğramışlardır. Bu haksızlık karşısında bir türlü bütün olarak hareket edemiyoruz ve sesimiz çıkmıyor. Yıllar geçtikçe geçmişi daha çok arıyoruz bir arpa boyu ilerlemediğimiz gibi hep geriye gidiyoruz. Gülşehir Belediye Spor futbol olarak ilçenin tek takımı peki bir ekiple bu köhne kalmış takımı  düzlüğe çıkaralım dedik. Olmadı neden siyaset her işe bulaşmış. İlçede istemediler istenmedik. Liglere katılma parasını yatırmamamıza rağmen liglerde yer alamadı Gülşehir ilçesi futbol takımı, iki haftadır hükmen yenik sayılıyor takım kimsenin bilgisi var mı kimse el atıyor mu anca meydanlarda ilçeyi seviyoruz sahip çıkıyoruz çığırtkanlığı yapıyoruz. Futbol ilçede şuan itibariyle 2009 yılında olduğu gibi bitmiştir. Sahip çıkan gençlere destek yoktur. Seçim de Dernek üyesi olup seçime gelen bile yoktu. Hatta bize evraklar imzalatılıyor diye şikayet tehditleri savuranlar çabası, Bazı işlerini yaptırmak için zamanında para verenler sırtlarını şimdi dönmüşler. Neden çünkü ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BOZULDU.

 


Siyasette sahipsiz GÜLŞEHİR

 

Tüm siyasiler koltuk uğruna bir savaşa girmişler.Gülşehir lobisini bir türlü oluşturamıyorlar.Hep arkadan kuyu kazma,dedikodu.Başarılı olanları da hemen el birliğiyle nasıl aşağı çekebiliriz düşüncesi hakim.Düşünsenize hangi ilçe söz sahibi ise her alanda kalkınmaya başlıyor.Ama maalesef Gülşehir gün geçtikçe geriye gidiyor.

Basında sahipsiz GÜLŞEHİR


Basında ortak hareket edip Gülşehir’i iyi yerlere getirme çabası yok.bazı arkadaşları ayırt ediyorum.Ama çoğunluk hep hatır gönül ilişkisi içerisinde haber yapıyorlar.Çıkar ilişkisi kesildiği taktirde hemen o kişiye vurun abalıya misali yükleniyorlar.Ortak hareket etmeyi başarabilirsek işte o zaman basında lobimizde kuvvetli olur.

Iş dünyasındada sahipsiz GÜLŞEHİR

 

 

Iş dünyasında da değişen bir şey yok.Bütün iş adamlarını sanki el birliği yapmışçasına dışarıya göç etmesine zorladık ve zorlamaya devam ediyoruz. İş adamlarına sahip çıkamıyoruz.Şehir olarak ta çok büyük ekonomik sıkıntılar çekiyoruz.Örnek olarak AYSAN fabrikası, Un fabrikaları verebiliriz. Kaç bin aile ekmek yiyordu. Ne oldu şehir olarak küstürdük ve neticede fabrikaların çoğunluğu kapandı.İş dünyasında da bütünlüğü sağlayamadık.

Tarımdada sahipsiz GÜLŞEHİR

Ekonomik sıkıntı çeken çiftçilerimiz yavaş yavaş tarım alanlarını satıp veya terk edip bùyük şehirlere göç edip kaybolup gidiyorlar. Tarlalara ekilen domatesler hayvan yemi oluyor. Bir çok tarla ekilip dikilmiyor. Üzüm desen gün geçtikçe azalıyor.Çiftçilerin hemen hemen hepsinin çok büyük borçları var.Ama maalesef bütün bunlar bilindiği halde hiç bir önlem alınmıyor

Kısacası GÜLŞEHİR her alanda çok geri kaldı. Nereden nereye geldik.Tek kelime ile yazık diyorum.
Çok gür bir ses ile

BU AYIPTA BIZE YETER!!!!!!!!!!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu