Gülşehir de Futbol Spor Ne Alemde ?
CAN TAŞKIN

Gülşehir de Futbol Spor Ne Alemde ?

Gülşehir son 5 yılda oldukça önemli spor aktivitelerine ev sahipliği yaparak spor şehri olma yolunca önemli bir vitrin elde etti.

 

 

Her ne kadar tesisler süsü taraftarlar, tribünden uzak olsa da yine de Gülşehir Nevşehir ilçeleri içinde , Türk sporu için önemli.

 

 

Gerek salon sporları gerekse futbol branşı ile her alanda boy gösteren Gülşehir, ne yazık ki bir türlü memleket olgusu içerisinde hareket edemeyince vitrin sporlarda aradığı başarıyı bulamıyor.

 

 

Mesela Gülşehirspor.  Karavezirspor . Yıllarca bu şehrin önde gelen takımı olmasına rağmen kısır çekişme içerisinde boğulup durdu.

 

 

Armutun sapı, üzümün çöpü, insanların kaprisi derken Karavezirspor kapandı ve şimdiler de çok az sayıda taraftara oynayan değişik bir çok amatör takım çıktı ortaya.

 

 

Şehir ile takım arasında müthiş bir uçurum oluştu. Bunun bir benzeri Gülşehir Belediye Spor'da var.

 

2. Amatör Lig'de Gülşehir'in tek takımı Gülşehir Belediye Spor, ama yine taraftar sayısı ortada. Seveni çok ama maça gelip destekleyeni az. O da aynı durumda. Ön teker nereye arka teker oraya misali.. Bir de evin küçük çocuğu rolü üstlenince kimsenin gözü görmüyor. İşte bunların yegane sebebi Gülşehir'in sporda birliği sağlayamaması..

 

 

Ancak iş, işten geçtikten sonra "Ah vah" demenin de bir anlamı olmuyor. Yıllarca Karavezir  Spor için "Karın ağrınızı bırakın. Şehri kucaklayın" dedikçe hep kısır döngü içerisine gezildi.

 

 

Netice ortada! Gülşehir Belediye spor için "Gelin ey şehir halkı. Bu takıma sahip çıkalım" diyoruz. Tablo yine aynı.. Sakal bırakıyoruz olmuyor, tıraş oluyoruz olmuyor! İnsanlarımız, ne yazık ki burnunun dikine gitmeyi adet edinmekten geri kalmıyor.. Ama olan Gülşehir'e oluyor.

 

.

Hatırlayan kaş kişi bilmem ama, bu şehrin Dellersporu vardı.. Gümüşkent ve Tuzköy Belediyespor'u vardı.. Hatırlayan olmuştur..

 

Sahada maçını oynar.. Dolu tribünlere gol sevinci yaşatırdı.. Hepsinden önemlisi de Gülşehirli futbolcu, Gülşehirli futbolcu için büyük bir kapı idi.

 

 

Amatör ile profesyonel arasında çoook önemli bir köprü idi. Sonrasında bu iki takımımız da tarihin tozlu sayfalarına gömülüp gitti. 10 tam 10 yıl boyunca Gülşehir amatörde Nevşehir ilinin lokomotifi oldu. Bakın diğer amatör takımlarına kaç kişi var. Kaç futbolcu Gülşehirde futbol oynamış spor yapmış kişiler takip edin bakalım.

 

 

Avanos, Ürgüp, Acıgöl hatta Çat takımların giydiği formalar teknik ekip hatta malzemecisindeki kalite acaba bizim takımımızda var mı ?

 

Her yıl futbolcuların basamak olarak kullandığı bu takım, bu sezon ne yazık ki kaderine terk ediliyor.

 

 

Yaklaşık 3 yıldır yapılan büyük hata, bu sezon başında da yapılarak Gülşehir ilçesinin amatör ruhu şeker gibi eritiyor. Takip edeniniz var mı bilmem ama şu anda takım, iyi bir durumda değil teknik yönden 4 maçtan sonra takımın başında kim kalacak o bile belli değil

 

Ancak sezarın hakkı sezara hem hocaları Mert Anıl Atamer hem futbolcular her ne kadar bazı yobazlarca Gülşehirin takımı Gülşehirli yok gibi eleştirilse de şuan kadar az imkan ile çok işler yaptılar. Yapacaklarda buna ben inanıyorum ancak nereye kadar destek veren varmı ?

 

Öyle 1 tepsi baklama ile göstermelik ilgili ile olmaz 3 yıldır aynı formayı giyen malzemesi olmayan hatta topu olmayan bir takım olur mu ?

 

 

Yani küme düşme adaylarının en başında geliyor. Tabi bir alt küme olsa !

 

 

 

Peki! Bu takım düşünce ne olacak? Kestirebiliyoruz değil mi! Kendi evlatlarımıza baltayı vuracağız. Bu şehrin değerine sahip çıkmamış olacağız. Evin küçük çocuğunu sokağa terketmiş olacağız. 

 

 

Bu Gülşehir'e yakışır mı? Bu Gülşehirli'ye yakışır mı?

 

 

Değerlerimizi ayaklar altında gezdirmekten artık vazgeçmeliyiz. Gülşehir'in Gülüne sahip çıkmalıyız.

 

 

Gerek maddi gerekse manevi olarak.. Bunun en büyük adımını atacak olan da sayın Kaymakamımız ve sayın Belediye Başkanımız Vahdi Arısoy'dur.

 

Net olarak söyleyim: Sürekli olarak 18 de şans bulamayan futbolcularını yarım sezonluk Gülşehirspor'a verecek. Verirken de "Mevzu memleket. Gideceksiniz. Gülşehir için oynayacaksınız. Gerekirse paranızı ben vereceğim" diyecek. Nevşehir’in amatör liginde Gülşehir'i içerisinde bulunduğu bu buhrandan devre arası itibariyle kurtarmak için düğmeye basacak.

 

 

Haa, bunu yaparken de Tüm siyasal Parti İle Başkanları veya Esnaflar hatta banka şubeleri kendi kendine bu fitili ateşlemeliler. Herkesin kendine göre bir derdi var. Gülşehirspor'un idarecileri, kabuklarından çıkacak. Gülşehirspor'a gidecek isteyecek. Alana kadar da ayrılmayacak. Tabiri caizse kapısında yatacak gereksi futbolcuları alıp çıkacak.

 

 

Dönem kapris yapma dönemi değil.

 

Dönem memlekete sahip çıkma dönemi.

 

Haydi, çok geç olmadan..

Yarın bile geç olabilir..

Memleketimiz deyip adımı atalım.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu