Gülşehirde El Ele Olma Zamanı
CAN TAŞKIN

Gülşehirde El Ele Olma Zamanı

Değerli Gülşehirliler ve Gülşehir ilçesinde Yaşayanlar! Seçimler  olunca kalp kırma tartışma ve kavgalar oluyor. İlçede bu çok fazla olmakta herkes senin görüşünde olacak diye bir şey yok  herkes Ak Partiye oy verecek veya Herkes MHP ye oy verecek veya herkes sosyal  demokrat olacak diye bir kaide yok...

 

Elbette herkesin bir görüşü bilgisi olacak Hatta herkes Fenerbahçeli , Beşiktaşlı veya Galatasaraylı olacak diye bir durumda yok. Birileri bizim görüşlerimizden değil diye veya takımı tutmuyor diye ayrım yapmak sizce doğrumu ? 

 

Görüşler fikirler elbette farklı olacakki moloton bir hayat olmasın, herkes aynı yemeği hergün yese olur mu yada hep aynı kişileri veya aynı işi yapsak hayat geçer mi ? Onun için görüşler fikirler ne olursa olsun ortak payda da buluşmalıyız.

 

İlk önce ailemiz olmalı sonra evlerimiz olmalı sonra o aile ve evlerin yaşadığı kent olmalı... Seçim bitmesine 8 gün kaldı 8 gün sonra ortak paydalarda kendi doğrularımız değil herkesin doğru dediği gerçek doğrulara yönelmeliyiz. Doğru işler yapmalıyız.


 
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hadis-i şeriflerinde: ''İman etmedikçe cennete giremezsiniz, biribirinizi sevmedikçe de İman etmiş olamazsınız.''buyuruyor.

 


Hz Mevlana ise ''Her şey incelikten, insan kabalıktan kırılır.'' diyerek bizlere bazı şeyleri göstermek istemiş.

 

 
Birlik gücünün önemini takdir etmeyen bir kişi de olsa tasarlanamaz.


 
Türk İslam kültürüne göre, halk deyimi ile tanımlarsak: Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Parmaklar birleşince yumruk olur. Bu iki sözlük deyimde, milletlerin kaderi var. Çünkü birlik: Güçtür, kuvvettir, kudrettir. Milletlerin istiklal ve ikballeri güç, kuvvetle yaşar.


 
İslam dini birlik ve kardeşlik dinidir. Türk İslam kültürü ve tarihinde, harekette birlik-beraberlik olmazsa, fikirdeki birliklerin hiç bir faydası yoktur.

 

 

Gülşehir halkı iyi bilmelidir ki, birlik-beraberlik huzurumuz için, Milli sorunların çözümü için olumlu bir adımdır, beraber düşünüp üretmek ilerlemedir, beraber faaliyetleri sürdürmek başarıdır. İşte bu faaliyetler de, Yüce Türk İslam aleminin ve Gülşehir  halkındaki ruh ve İman kuvvetini onaylar.
 
Sahip olduğunuz makam-mevki, maddi varlıklarla tatmin olabilirsiniz; ama bugün ne olduğunuzla asla tatmin olmamalısınız.

 

 

Gülşehir  halkı olarak unutmamalıyız ki, Gülşehirde yaşayanlar gelişmeyi gönül doygunluğuna eremeyenlere borçludur.

 

Gülşehirli vatandaşların kendisine karşı en önemli görevlerden biri  de, daima gerçekleri keşfedip, huzur ve ilahi mutluluğu yakalamaktır.
 
İyileşmeyen tek yara, vicdan yarası olduğunu unutmamalıyız? Gülşehirde samimiyetin devam etmesi, Türk Milletinin ve halkımızın kalplerinin haram işlere yönelmesine karşı mani olur. Her türlü ahlaksızlığın membaası, tembellik ve cehalet olduğunu daima hatırlayıp, çalışarak tarımda yeniliklere yönelmeliyiz ki, Allah'ın mükafatından uzak olmayalım.
 
Dinde, dilde, ülküde, ilkede, birlikte, bütün engeller aşılır; hakka, hidayete ulaşılır. Dini, ahlaki, Milli duygularda birlik-beraber olanlar, ebedi saadetin manevi sevincini yaşarlar.
 
Birlik-beraberlikten dirlik doğar ki; fani insanın dünyadaki cenneti.
 
Zamanından önce çökenlerin, tarih aynasından silinenlerin kara bahtında birlik-beraberliksizliğin neden olduğunu görürsünüz.
 
Türk İslam kültüründe birlik-beraberlik, dirlik; sevgi ve kardeşliğin bir başka ifadesidir.
 

 

 

Kamil Bozbağ'ın bir şiiri ile yazıma son vermek istedi.

 

ŞİİRLER

 

En büyük güç birlik gücü
Bu güç ile bahtın yaşar,
Birlik ile dirlik gülü
Katmer katmer, renk renk açar.
 
İnanç, İman hakta biri
Birleyenler hakkı bulur.
Birliğinden uzak olan
Er, geçinde tutsak olur.
 
Birliğine sıkı sarıl
Onda senin var varlığın
Birliğini gür gür yaşat
Yaşar ikbal ve istiklalin. 
 
Kaynakça:
Şiirler: Kamil Bozdağ      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu