Asıl Düşman Yalakalarındır.
CAN TAŞKIN

Asıl Düşman Yalakalarındır.

Seni eleştireni düşman bilme asıl düşman yalakalardır.  Hakaret ettiğimi belirterek savcılığa şikayet ederken biz bir şey demiyoruz ama......

 

 

İnsanoğlunun fıtratında vardır, övünmeyi sevmek ve insanoğlunun fıtratında vardır takdir edilmeyi, beğenilmeyi, şımartılmayı sevmek.

 

 

Eleştirilmeyi aslında hiçbirimiz sevmeyiz. İsteriz ki herkes bizi övsün, herkes bizim yaptığımız güzel şeylerden bahsetsin. Ama bilmeyiz ki, yada aklımızdan çıkartıveririz ki, insanoğlu hatasız değildir. Orhan Gencebay’ın da dediği gibi Hatasız Kul Olmaz. Hepimiz zaman zaman hatalar yaptık, yapıyoruz ve yapacağız da. Çünkü insanız. Her şeyi mükemmel yapmak ve hatasız yapmak Allah’a mahsustur.

 

 

 

Topluma hizmet etmek ayrı bir zordur. Çünkü toplumda değişik fikirleri olan, değişik zevkleri olan, değişik kültürleri olan insanlar vardır. Her insanı aynı eylem ile memnun edebilmek mümkün değildir. Bir kişinin her şeyi bilmesi imkânsızdır ama bir kişi çok şey bilebilir.

 

 

 

Şimdi biz çevremizi de önce sevdiklerimizi ve başarılı olmasını istediklerimizi eleştiririz ama eleştirilenler bundan hiç memnun olmazlar. Birde, harikasınız, şunu muhteşem düşünmüşünüz diye takla atan ama aslında bize zarar veren yakınlarımız vardır. İnsanı hatasız gibi göstererek yanlışın ta içine gömülmemize sebep olurlar. Biz onların övgülerinden haz alır ve onları dostumuz sanırız. Kimin dost kimin düşman olduğunu öğrendiğimizde de iş işten geçmiş olur.

Eskiden padişahların bazıları, para ile kendine şaklaban tutarlarmış. Canı sıkıldığında şaklabanı huzura çağırırlar ve konuştururlarmış. Kendisini övdürürmüş.

 

 

Bizim de elimizde bir belediyemiz var işte. Onlar her ne kadar bizi kötü gibi görseler de biz aslında ilçemize hizmetin en iyisinin gelmesi için gördüğümüz yada duyduğumuz yanlışları yerel gazetemizde köşe yazısı ile dile getirerek bu yanlışların telafisi noktasında katkı sağlamaya çalışıyoruz.

 

Bu görevi yerine getirirken de, gözümüzü budaktan esirgemeyerek zaman zaman hedef tahtası oluyoruz.

 

 

 

İlçedeki Sadabad Parkındaki çocuk parkının yanındaki kanaldaki suyu haber yaptık ertesi hafta bir çocuk orada boğulurken kurtarıldı. Yine İlçe ve Sadabad Parkı  lavabo ve tuvalet sorununu dile getirmiş olmamıza rağmen, kimsenin kılının kıpırdamaması, halka duyulan saygının yada saygısızlığın işareti değil de nedir.

 

 

Mezarlıklar, ottan çöpten geçilmiyor desem, muhatabı 5 Sene önceki Belediye diyerek burada muhatap bulamayacak mıyız?

 

Kızılırmak caddesi sakinleri, o yoldaki bakımsızlığın ve sefilliğin faturasını bana kesiyorlar desem, haklı mı haksız mı olduklarının cevabını kim verecek ?

 

 

Azar azar gördüklerimizi dile getirip kaleme almaya devam edeceğiz. Siz ister iyi niyetli algılayın, ister kötü niyetli. Niyetimiz halisanedir.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu