Gülşehir Gerçekleri 1
CAN TAŞKIN

Gülşehir Gerçekleri 1

Gülşehir ile ilgili yazmaya devam edeceğimi söylemiştim ama bu sefer konuyu farklı yönlerde ele alacağım.

 

 

Özellikle Gülşehir esnafının ilerisini ben pek parlak göremiyorum. Şu anı bile pekiyi değil.

 

 

Esnafla konuştuğumda hepsinin ortak söylemi bizi hepimizin de bildiği Nevşehirde Gülşehir Nevşehir yolunun üzerindeki AVM nin bize satış yaptırmıyor diyor.

 

 

Gerçektende başbakanımız bakkallara küçük esnafa can suyu olsun diye süpermarketleri şehir dışına alma planları varken bugün bu mağazalar şehri bıraktık mahalle aralarına kadar yayılmış ve esnafa satış yaptırmamakta hatta büyük marketlerin bile satışını önemli oranda kesmektedir ve bu tür mağazaların sayısının kontrolsüz bir şekilde artmasına izin verenler esnafın can çekişmesine razı olmaktadırlar.

 

 

Gülşehir esnafını az da olsa rahatlatacak MYO veya Toki Konutları siyasi beceriksizlikler ortaya çıkması durumu daha da vahim hale getirmiştir.

 

Gülşehir ilgili ikinci tespitim kontrolsüz bir gençlik yetiştiriyoruz. Gençlere iş alanının açılmaması fabrikaların bölgemize çekilememesi gibi sebepler işsiz güçsüz gençlerimizi sokağa düşürmekte ve birçok gencimizin madde bağımlısı olma yolunda ilerlediklerini işitmiş bulunmaktayım. Umarım yanlış işitmişimdir yanlış işitmediysem de yetkililerin gençlerimiz için gerekli önlemleri almalarını rica ediyorum.

 

Yine son olarak bir tespit daha yapıp bırakacağım. Gülşehir yatırım çekebilmek ve işsizliği azaltabilmek adına siyasilerimiz hangi çalışmaları yapıyor çok merak ediyorum. Gülşehir’e  getirilen TOKİ’yle övünülüyor ama TOKİ 3000 nüfusluk ilçelere 2.etapları bitirdi. Bu bir başarı değildir. Başarı organize sanayi getirmektir. Başarı yatırım çekmektir yok bunları yapamıyorsan en azından iyi bir fakülte al.Yada askeriye al.Yada polis okulu al.Yada  tut marka bir otel getir yer göster yatırım yaptır.İlçemizi Futbol merkezi yap… Yani kısacası bir şeyler yapın beyler ilçemize ki bizde helal olsun küçük şeylerle değil bizimkiler büyük işlerle uğraşır diyelim..

 

Yok biz yapamıyoruz gel sen yap diyorsanız açın gençlerin önünü bizler yapmasını biliriz… Reçete yazıyorsak bilinki tedavi tekniklerini bildiğimiz içindir. Gülşehir ilçesinin tek sahibi sizler değilsiniz.

 

Tüm Gülşehirlilerin 13 Temmuz 14 Temmuza bağlayan gece olan Kadir Gecenizi en içten duygular ile kutluyorum. Kendinize iyi bakın kimse sizi sizden daha iyi anlayamaz kalın sağlıcakla

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu