Teröristten Mertlik Beklemek, Namertliktir !
İSMAİL GÜR

Teröristten Mertlik Beklemek, Namertliktir !

Şeref, Allah katında makbul olma özelliğidir. Şeref, ilim ve irfan sahibi olma ve edepli bir şekilde yaşama biçimidir. 


Hangi meslek şereflidir diye sormak bizce anlamsızdır. İlim-irfan ve edep ile icra edilerek helal kazanılan her meslek şereflidir. 


Günümüzde şerefin ölçüsü, ilim-irfan ve edep değil, maalesef, mal ve soy iledir. Nasıl icra edilirse edilsin makam, mevkii ve para iledir. 


Polislik mesleğine yıllardır şerefli meslek denmiştir. 


Polisliği meslek olarak seçenler yıllarca bu söylemle avutulmuştur. Bu meslek sahipleri yıllarca gündüz- gece demeden en ağır şartlarda, imkânsızlıklar içerisinde, günlerce evinden ailesinden uzak kalacak bir şekilde aç-susuz ve uykusuz çalıştırılmıştır. 
Bu meslek sahiplerinin günümüzdeki durumları içler acısıdır. Çalışma şartları ve özlük hakları bakımından çok mağdurlardır. Buna rağmen elleri kolları bağlanmış gibi tokat yiyor ve kahpece şehit ediliyor.


Yirmi dört saat kesintisiz hizmet esasına dayalı çalıştırılan polis, hiçbir zaman fazla çalışmasının karşılığını alamamaktadır. Güvenliğin sağlanamadığı bir ortamda hiçbir meslek icra edilemez. O halde güvenliği temin eden polisin de her yönü ile güvende olması gerekir.
Polisin elinde menzili 25 metre olan tabancalar varken, teröristin; “PKK’lının elinde uzun menzilli silahlar ve roketatarlar vardır. 


Televizyonlarda anlı-şanlı (!)kişiler, “Polislerimiz kalleşçe şehit ediliyor.” diyorlar. Akıllarınca PKK’lıdan mertlik bekliyorlar. 


Ey ahmaklar ya da ihanet içinde bulunanlar! 
Bilmiyor musunuz?
Teröristten mertlik beklemek, namertliktir! Kalleşlik, namertlik teröristin asıl işidir; varlık sebebidir. Siz PKK’lıdan mertlik ve merhamet beklerseniz, daha çok beklersiniz. Siz bekledikçe Yurdumuz kan gölüne döndü. Kahraman ve şerefli polislerimiz, askerlerimiz katlediliyor. 


Polisimiz sahipsiz, çaresiz, etkisiz bir vaziyettedir.
Şehitlerimiz için yetkililerden 15 yaşımda duyduğum söz: “Vatan sağ olsun, kanları yerde kalmayacaktır!” Heyhat! Yaşım 65, halen o sözleri dinliyorum. Kanların yerde kaldığı yetmiyormuş gibi, şimdilerde vatanın sağlığından da şüphe duyar olduk.
Ey siyaset erbabı! Neredesiniz?


Vatandaş size oy verip yetkilendireli iki ayı geçti. Neredesiniz? İstisnasız hepinize söylüyorum: Vatandaş size şahsi çıkarlarınızı, parti menfaatlerinizi, koltuk sevdanızı düşünesiniz; sadece kendiniz refah içerisinde mutlu bir şekilde yaşayasınız diye vermedi. 
Halkın huzur ve refahı için asayişi sağlayacağına, Cumhuriyeti koruyacağına ve vatan yolunda karşılıksız öleceğine yemin etmiş polisler, şu anda kendilerini koruyamıyorlar. 
Yine televizyonlarda, “ Uzun menzilli silahlar ve roketatarla saldıran PKK’lıya polis aynı anda karşılık verdi. Teröristler kaçtı.” 


Vatandaş yutmuyor bunları.
Yurdun neresinden bir şehit haberi gelse - ki, her gün onlarca gelmeye başladı- nasıl içimiz yanıyor ise kısır çekişmelerle vakit geçirip hükümet kurmayanlara da o oranda öfkemiz artıyor.

Not:
İlimizde ve İlçemizde fedakârca ve şereflice görev yapan sevgili polis kardeşlerim! Terörün mekânı ve zamanı yoktur. Terörist; özellikle PKK’lı terörist, şu anda her yerdedir. 
Her yerdeki olaylara üzülüyoruz ama sizlere gelecek en ufak bir zarar bizleri daha da çok üzer ve öfkelendirir. Aman ha çok dikkatli olunuz!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu