Gülşehir Tokya Destekli Engelliler Rehabilitasyonu Merkezi Gerçekleri
CAN TAŞKIN

Gülşehir Tokya Destekli Engelliler Rehabilitasyonu Merkezi Gerçekleri

Her ilçeye engelli ailelerin özellikle annelerin yükünü hafifletmek için bakım ve rehabilitasyon merkezi kurulması gerekiyor.

 

Bizim ilçemizde Tokyo Konsolosluğu Destekli yaptırılan engelli rehabilitasyon merkezi hiç dikkat ettiniz mi normalde şuanda bitip çalışır vaziyette olması gerekmezmi ?  şu engellilerin günü olarak kutlanan günde bile ilçede bir eksikleri tamamlansa onlara hediye edilse gerçi yetkililer bugünün ne olduğunu biliyormu acaba o da meçhul acaba ilçemizde engelli yaşayan kimse yok mu ?

 

EN BÜYÜK YÜK ANNELERDE

 

 

Memleketimin her köşesini kapı kapı dolaşıyorum. En büyük yük her zaman olduğu gibi annelerde. Annelerin, ev kadınlarımızın yükünü ne kadar hafifletirsek, sosyal politikalarda başarıyı o derece yakalamış oluruz. Burada her ilçede engelli kardeşlerimizin sayısı önemli ölçüde fazla. Çoğu yanlış iğne kurbanı.

 

Geçmiş yıllardan günümüze ulaşan en büyük problemlerden biri de bu. Engelli gençlerimizi, çocuklarımızı hayatın içinde tutmaya çalışan annelerin derdi büyük. Onların bu yükünü hafifletmemiz lazım

 

İlçemizde öncelikli olarak bir engelli rehabilitasyon merkezi kurulması için bir takım girişimler ile Kapalı Pazar yerinde eski bir bina tadilat ile kazandırılacaktı. Bu konu hakkında araştırmalarım devam ediyor. Sanmayın bizler uyuyoruz her şeyin  farkındayız. İlçemizde böyle bir merkez gençlerimiz için sosyal bir mecra olarak bir kısım görevi de yürütecek.

 

Gülşehir ilçemizde yapılmasına devam ettiğini düşündüğümüz engelli rehabilitasyon merkezinin neden yapılmadığı, konsolosluktan gelen paranın nerede olduğu konusunda ilçe Belediye Başkanının bir bilgilendirme yapması gereklidir.

 

Halen rehabilitasyon merkezi neden bitirilmedi. Sözleşmede yazan yapım için gün geçti mi ? Acaba diyorum şu güzelim günde Engelli kardeşlerimi ve aileleri sevindirsek olmazmıydı.

 

Bu konuda takip ve araştırmalarım devam ediyor. Çok yakında gerek Doğalgaz gerekse Rehabilitasyon merkezi gerçekleri ile okuyucularımızı haberlerimiz ile bilgilendireceğiz.

 

Bir başka konu ise Gülşehir İmam Hatip Lisesinin yeri gerçekten içinize siniyor mu okul olsunda nere olursa olsun mu mantığımı işliyor.

 

İmam hatip Merkezini Gülşehir ilçemizin en ücra köşesine atarcasına okul yaptıran yetkiler nasıl okul yeri seçmiş burada bir ayrı konu peki zorarım size Tuzköy ve Karacaşar mahalleri bizim mahallerimiz değil mi yoksa Yeni yaylacık ve Eski yaylacık köyüde mi mahalle olacak ilçe neden o tarafa doğru büyür bir anlam veren varmı ?

 

Tüm kamu oyunun takdirlerine bırakıyorum bu konuyu…….

 

Engelli Hakları Kanunumuz gibi bir çok kanunumuz daha engelli vatandaşlarımızın haklarını korumakla birlikte bunların sadece yazılı birer metin olmaktan çıkarıp uygulama alanı da bulmaları gerekiyor. Bu sebeple yerel yönetimlere bunların denetlenmesi noktasında çok iş düşüyor. Mantarkayapost Haber Merkezi olarak engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya ve onların hak arayışlarını desteklemeye devam edeceğiz. Her gün onların günü ancak 02 Aralık Engelli günü olarak geleneksel günlerini bu duygu ve düşüncelerle, hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyor, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor, Dünyaca kutlanan “ENGELLİLER GÜNÜNÜ” kutluyorum. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu