Ortak Noktamız Gülşehir
CAN TAŞKIN

Ortak Noktamız Gülşehir

Değerli Gülşehirliler ,aslında yazmak istediğim bir çok konu var ancak ülkemizin şu anda için karşı karşıya olduğu güney doğudaki terörle mücadele, Rusya krizi,suriyede yaşananlar gibi çok ciddi konular varken benim kalkıp lokal gündemlerle kamuoyunda algı oluşturmaya çalışmam yanlış olur diye düşünüyorum.

 

 

Bu günkü yazımda biraz haddimi aşıp Gülşehir’imizin dışına çıkarak daha genel konulara değinmek isterim ama bunu pek başarabileceğimi  de sanmıyorum ,neden mi? Şu sıralar dünya gündemini meşgul eden en önemli sorunlardan biri (terörizm ve savaşları saymazsak) hava kirliliği .Çin de poşetlerin içinde temiz hava satıldığını ve maskesiz sokaklarda gezilmediğini televizyonlardan görüyoruz. Rusya ve bazı Avrupa ülkeleri de büyük sorunlar yaşıyor.

 

Ülkemizde doğal gaz kullanımının büyük ölçüde kömürün yerini almasıyla son yıllarda bu konuda büyük mesafe kaydedildi ancak hala kömür kullanılan bölgelerde durum bir felaket, kullanılan kömürün kalitesi de ayrıca bir önem arz ediyor .

 

Hava şartlarına bağlı olarakta zaman zaman sis çöken bölgelerde bu sorun ciddi biçimde yaşanıyor. Nereye gelmek istediğimi herhalde anlamışsınızdır, Gülşehir de  son yıllarda havamızda çok iç acıcı değil. İşte size bir Gülşehir Resmi daha yeni çekilmiş resimde yorumu size bırakıyorum.

Gülşehir ilçesinde yaşayan bizler olarak çok vurdum duymasız beklide… hem ilçemizin hem de ülkemizin geri kalan bölümlerindeki insanlarımızın sıkıntılarına sırtımızı çeviremeyiz, ama ne yapabiliriz?

 

Eminim ki birçoğunuzda benim gibi kendisini sorguluyordur. Tek yapabileceğimiz dayanışma içinde olmak ve sorumlu bir yurttaş olmak ,bu konuda somut örnekler verilebilir ,kendi aramızda ebetteki sorunlarımızı tartışıp çözümler arayacağız ama ülkemizin menfaatlerini ilgilendiren konularda tek yürek tek bilek olacağız.

 

Bugünlerde şehit cenazeleri geliyor ,babalarının cenazesinde ağlayan o çocuklar gerçekten yürekleri dağlıyor ,bu tabloya kayıtsız kalmak imkansız. Dünyanın en zor işlerinden biri herhalde ailelere şehit haberi vermek olsa gerek,buna nasıl yürek dayanır. Bizler Gülşehirli ayrıca bir İnsan olarak bu yetim şehit çocuklarına maddi manevi ne gerekiyorsa yapmalıyız diyorum ,tabiî ki devlet zaten gerekenleri yapıyor ama bizlerin bu konudaki hassasiyeti  örnek bir davranış olacaktır.

 

 

Hüzünlü bir konudan yine maalesef hüzünlü diğer bir konuya geçmek istiyorum,Suriye’deki savaş milyonlarca insanı yerinden yurdundan etti ,ilk etapta ülkemize sığınanlar canlarını kurtarmış oldular ancak her ne kadar elimizden gelen yapılmış olsa da zaman içinde bir bölüm Suriyeli ve bazı diğer ülke vatandaşları Avrupa’ya giderek kendilerine daha iyi bir hayat kurmak gayesiyle kaçak olarak  sınırı geçmek için yollara düştüler,hikayenin sonu hepinizin malumu ,bir bölümü ilk etapta başardı gibi görülse de henüz işin başındalar,hiç bilmedikleri bir ülkede onları nasıl bir gelecek bekliyor acaba? Büyük bir bölümü hüsrana uğrayıp geri dönecektir. Yollarda boğulup ölen insanlar ,geriye kalan yakınlar ,insan bütün bunlara değer mi diye düşünür değil mi?

Bu ülkede ve Gülşehir gibi şirin bir kasabada  yaşamaktan  son derece mutluyum bunu Kırşehir İli nüfusuna kayıtlı olmama rağmen bunu gururla söylüyorum. Ülkemizin vede hele hele bir inci olan Gülşehir ilçemizin kıymetini bilelim. Herkese sevgilerle 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu