Gülşehir Doğalgaza Doğal Olmayan Yaklaşımlar Var mı ?
CAN TAŞKIN

Gülşehir Doğalgaza Doğal Olmayan Yaklaşımlar Var mı ?

Avanos’a Gelen Doğalgaz Neden Gülşehir’e Gelemiyor


 

Hamaset söylemleri ile vatandaşı oyalayanlara soruyoruz. Gülşehir'e doğal gaz ne zaman gelecek?

 

 

Ürgüp 2011 yılından bu yana Doğalgaz kullanıyor.Avanos ilçeside doğalgaz kullanmaya başladı. Peki Gülşehir merkezinde yaşayanlar ne zaman bu nimetten yararlanacak.

 

 

Öyle bir ikilem ve vurdum duymazlık var ki, anlatılamaz ;çünkü yaşanıyor.

 

Nevşehir merkez ve ilçelerin bir çoğunda doğalgaz varken doğalgazla ısınırken ,komşu ilçede yaşayan Gülşehirliler sobaya ve kalorifere talim.İs, pas, sıkıntı, küfür, lanet okuma hepsi yaşanıyor.''Oy verdiklerimiz hizmete geldi mi boş veriyorlar”.Laf galabalığında zirve yapanlar sayıyı tutturun öyle doğalgaz verelim diyorlardı.

 

 

Gülşehir halkı bir bütün olarak ve yaklaşık 2 yıldır belediye başkanlığı yürüten Vahdi Arısoy’a yüklenerek sitem ederek bu işi hep birlikte başardık dedirtmişken gazete manşetlerinde milletin iktidar partisi ilçe başkanı çarşaf çarşaf açıklama yayınlıyor gerek bize gerekse vekillere doğalgaz ile ilgili bir talep yok diyorlar.

 

Bu ilçeye doğalgaz neden gelmiyor hatta hat yanımızda geçiyor diyenler bile var. Peki kim ilgileniyor bu doğalgaz ile bir açıklama yapanda yok.

 

Ne bir açıklama,ne bir bilgilendirme ne de kimseyi adam yerine koyma yok.Takı merasimlerinde boy gösterenleri soba kurma merasiminde de görmek istiyoruz.

 

 

Gülşehir güzelliklere layık bir memleket. Ama güzelliklerden de mahrum edilen bir memleket. Beyler şartlar artık esgisi gibi değil. Oğlanın veya kızın tayinini istemiyoruz. Doğalgaz istiyoruz. Hem de hemen.

 

 

Gülşehir önemli bir yol kavşağında…

 

Biliyorsunuz Gülşehirimiz doğalgaz gelebilmesi için elektrik abone sayısının yüzde altmışı kadar abonenin doğalgaz ön bağlantısı için 335 TL yatırması gerekiyordu. Ki, bu sayı halkımız yatırdı. Yani ön şart gerçekleşti.

 

 

E artık! Doğalgazı ilçeye gelmesini gerçekleştirmeyenler bu vebale ortak olanlar isli paslı yerlerine kına yakarlar artık…

 

 

 

Önceden sayı tutturma konusunda Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy’a yine bu sayfalarda çok yüklendik sayıyı tuttur Doğalgazı getir dedik. Şimdi vatandaşlar ve Başkan sayesinde bu sayı tuttu. Şimdi doğalgazı biz duymadık diyenler var. Tabii bu arada bu vebale ortak başkaları da var.

 

Sanmayın ki artık takip etmiyoruz. Doğalgazıda her şekilde takip ediyoruz. Bunla ilgili mailler bimere bile yazıyoruz. Ancak gelen ilginç cevap bizi tekrar bu konuyu irdelemek zorunda bıraktı.

 

İşte Bimerden gelen mesaj ;

 

Sayın ………………. ,

 

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tarafından Kuruluşumuz BOTAŞ’a iletilen e-bilgi edinme başvurunuzla ilgili olarak;

 

Mevcut doğal gaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan merkez nüfusu 10.000'in üzerindeki ilçelere doğal gaz ulaştırılması amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğünün görevlendirilmesine ilişkin 2013/4347 ve   2015/8064 sayılı sayılı Bakanlar Kurulu Kararları çerçevesinde  Nevşehir ili Gülşehir ilçesine doğal gaz arzı sağlanmasına yönelik Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından yapılan başvuru ile ilgili yatırım çalışmaları henüz başlamamış olup değerlendirme devam etmektedir.

 

Saygılarımızla. Yanıtı geldi.

 

 

DOĞALGAZI BU İLÇE HAK ETTİ VE BİR AN ÖNCE İSTİYOR….

 

 

TAŞLI-YORUM (Zor soru)

 

Yatırılan doğalgaz ön bağlantı ücretleri, İl Özel İdaresi tarafından muhafaza ediliyor.

 

Yani bu paralar hiçbir kimse veya şirket tarafından kullanılmıyor.

 

Peki, hal böyleyken, halkı "yatırılan bu paraları kimler kullanıyor bilen var mı?" diye yanıltanların derdi nedir bilen var mı? Derdi yoksa da hastalığı…

 

 

Düstur – Aptallık

 

Aptal, yanlış işini doğru diye savunur,

Bilir de yanlışını, kandırdım der, avunur.

Gün gelir, anlar ama kandırdığı kendidir…

Pişmanlığı faydasız, çaresizce dövünür.

 

Şimdi bir uyanık çıkar kimse BİMERE başvurmamış diye çıkar bir laf söyler o resmide koyalım dedim. 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu