Bahçeli Kendisini İhraç Eder Mi ?
İSMAİL GÜR

Bahçeli Kendisini İhraç Eder Mi ?

Osmanlının son dönemlerinde ortaya çıkan Türkçülük ve milliyetçilik fikriyatı, Cumhuriyetle devam etmiştir. Türkçü-Milliyetçi görüşü benimseyenler ve savunanlar 1960’lı yıllara kadar çeşitli siyasi partiler içerisinde bireysel olarak siyasi faaliyette bulunmuşlardır. Ancak, bu partiler içerisinde tek başlarına bir etkinlik gösterememişlerdir. 

 


Türkçülük ve Milliyetçilik fikrinin, Türkiye Cumhuriyeti’ne hâkim olması ve uygulanabilmesi için bu fikrin sahiplerinin ve savunucularının halkın oyunu alarak iktidar olması gerekir.

 


Bu zorunluluğu tespit eden Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, “En kötü hukuk nizamı, en iyi ihtilalden iyidir.” diyerek partileşme sürecini başlatmış ve “Milliyetçi Hareket Partisi” Türk siyasi hareketi içinde yerini almıştır. Artık Türkçü-Milliyetçilerin gideceği ve toplanacağı bir adresleri vardır.

 


İktidar olmak ; “Dokuz Işık”ı ve “ Türk-İslam Ülküsü”nü hayata geçirmek için üstün gayretler gösteren Lider ve ülkücüler, halkın gönlüne girmeye başlamış ve hatta üç milletvekilliği kazanarak iktidar ortağı olmuştur.

 


Başbuğ’un Hakk’a yürüyüşünden sonra Milliyetçi Hareket Partisinin yönetimine gelenlerde liderlik özellikleri olmadığından, halkımızın büyük desteğine rağmen iktidar olmaktan korkmuşlardır. Değişik dönemlerde halkımız iki defa başbakanlık fırsatı verdiği halde halkımızın bu isteği doğrultusunda hareket edememişlerdir.

 


Lider, başarıyı ve hedefi amaçlar. Eğer hedefe ulaşmada başarısız olursa derhal o görevden ayrılır. Başarılı olmak iddiasında bulunanlara yol açar. Başarısızlıkta ısrar etmez. Başarısız olduğu halde yerini korumak için çeşitli dalaverelere meyletmez.

 


Şu anda lider değil, başarısızlığı defalarca tekrarlanmış ve kanıtlanmış bir genel başkan bulunmaktadır Milliyetçi Hareket Partisinin başında. İlk başarısızlığında istifa edeceğim dediği halde istifa etmeyip sözünde durmadığından ülkücülüğü tartışılır hale gelen, Genel Başkan, Ülkücü- Milliyetçi Harekete zarar vermeye devam etmektedir.

 


Ülkücü irade, Yurdumuzun içinde bulunduğu vahim şartların iyileştirilmesi ve normal düzene geçilebilmesi için “Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarda olması gerektiğine” inancından dolayı, iktidar olmaktan korkan yönetimin değiştirilmesi yönünde harekete geçmiştir. 
Ne yazık ki, Genel Başkan, kendisini Genel Başkan seçen sekiz yüz civarındaki üst delege üyesinin bu yöndeki haklı iradesini ihanet olarak değerlendirmiştir. “ Bulun yeterli imzayı” demiştir. Yeterinden çok fazla imza bulunduğu halde sözünden dönmüş ve bu sefer de “ Mahkemeye gidin.” Demiştir. Mahkemeden karar alınmış yine sözünden caymış ve Yargıtay’a başvurmuştur. Yargıtay’dan da karar çıkarsa eğer Anayasa Mahkemesine gideceğini belirtmiştir. Bu davranışın neresinde Ülkücülük-Milliyetçilik vardır?
Genel Başkan, “Ak trollerin övdüğü bir Milliyetçi Hareket Partiliyi derhal partiden ihraç ederim.” Demişti.

 

 

Şimdilerde Yeni Akit Gazetesinde “Dik dur Bahçeli arkandayız.” Diyen Ak trollerin gözdesi olan ve ihraç konusunda becerisi ve tecrübesi bulunan Genel Başkan, Kendisini Partiden ihraç edecek mi (?)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu