Gülşehir Köy Olmaya Aday mı Oldu ?
CAN TAŞKIN

Gülşehir Köy Olmaya Aday mı Oldu ?

Gülşehir her geçen gün büyüyüp gelişen çağdaş bir kent olması gerekirken küçülmeye devam ediyor.

 

 

Gülşehir’de harita kadastro müdürlüğü kapandı.

 

 

Askerlik şubesi kapandı.

 

Cezaevi kapatıldı yerine güzel bir adliye binası yapıldı. Kulislerde her yıl o Adliyenin de ha bugün ha yarın kapatılmayı bekliyor iddiaları dönüyor.

 

Gülşehir Meslek Yüksekokulu kapanacaktı. Ancak Gülşehir Belediyesi binayı bin bir naz ile üniversiteye verince son anda kurtuldu.

 

 

Medaş Özelleşti. Medaş arıza ekibinde personel sayısı ve özellikle uzman personel sayısı düşürüldü ve sık sık arıza nedeniyle elektrikler kesiliyor. Bunlarda yetmiyor. Sokak lambalarının bazıları gereksiz diye sökülüyor. Muhtarlar adeta vatandaş için Medaş şefi medaş çalışanı gibi çalışıp dilekçe yazıcı oldular.

 

Gülşehir’de Eğitim desen içler acısı adamcılık almış başını gidiyor. Yeni gelen Müdür kendi adamını kolluyor gidenin adamını yiyor. Diğer gelen kendi adamın kollayıp diğerinin adamını yiyor tam bir matematik çok bilinmeyen denklemi gibi kim ne iş yapıyor belli değil.

 

Okullarda disiplin sıfır 

Okulu idare etmesi için müdürlük yapacak şahsiyetler nerde gezi var nerde kaytarma var oraya kendilerine görev yazdırıp gezi gezi müsabaka müsabaka geziyor. Kardeşim beden eğitim öğretmenimisin yoksa şoför mü yoksa koskaca okulun müdürü müsün. 

 

 

Okullarda önceden öğrenciler zil çalsada eve gitsek derdi şimdi eğitim ile alakası olmayan öğretmenler artık ders bitse de ek işimizi yapsak diye okul zilini bekliyorlar. Öğretmenlerde siyaset diz boyu neymiş dersde yapmıyorum diyorum. Sen öğretmensin hadi yöneticinin koltuğunu garantilemek için siyasi becerisi olmalı ama sen sınıf öğretmeni olarak veya orta okul öğretmeni olarak ne işin var siyasetle sanane Başbakandan sanane Cumhurbaşkanından sanane o hırsız bu hırsız o partiyi bırakmıyor sen o beğenmediğin şahsiyetlerden daha iyilerini yetiştirmeye çalışsana ne şekil yapıyorsun yada şekilcilik.  

 

 

Vatandaşlar şikâyet ediyor ama ses veren yok.

 

 

Sahipsiz bir ilçede yaşamak ne kadar hazin. 

 

 

Resmi kurumlarının bazılarında müdürlük vekâleten yürütülüyor, asil müdürleri yok. Bazı müdür ve memurlar ilçede oturmuyor. Kimileri günlük kimileri hafta sonları gidiyor. Çevre yolunda otostop çeken memurları olan bir ilçeyiz ne acı. Neden oturmuyorsun ilçede hayırdır tecrit mi var ilçede Doktor, öğretmen ve memur açığı çok. İlçede insanlar umutsuz. Bu olumsuzluklar Gülşehir halkını canından bezdirdi. Siyasiler ise kendi menfaatlerinin  derdinde  Başkan olmak kolay değil belki ama Başkan olarak anılmak hiç kolay değil bunu unutmamalar temsil ettikleri vatandaşlarının haklarını aramalılar her şeyi gazetecilere bırakmamalılar. Paylaşım içinde selam alır verir olmalılar.

 

 

Vatandaş soruyor köy mü oluyoruz. Ne olduğumuzu bilelim diyorlar. Halkın arasında gezen bir gazeteci yazar olarak halkımızın bana ulaştırdıkları ve gözlemlerim bunlar. Benim görevim bunu basın aracılığı ile yetkililere ulaştırmak.

 

 

 

İşte bu basın açıklaması ile bunları gündeme getirerek görevimi yapıyorum. Umuyorum gereken hassasiyeti ve umutsuz serzenişleri ilgililer duyar ve çözüm üretirler. İlçemizi köy görünümünden kurtarırlar.

 

 

Bu vesile ile bütün halkımızın mübarek Ramazan ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını diliyorum

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu