Gülşehir'de Paran Yoksa Suda Yok
SIDDIKANIN KÖŞESİ

Gülşehir'de Paran Yoksa Suda Yok

İlçemizde uygulamaya geçen kredili  su sayaçları yine gariban vatandaşı mağdur etmeye yönelik falsolu bir harekettir bir an önce bu yanlıştan dönülmesini gerekli makamlara arz ederim.

 

 

 

Zaten buna akıllı sayaç adını koyanın akıl sağlığına ile şüphe ile yaklaşırım. Paran kadar su al demek resmen paran kadar konuş demekle eş anlamlıdır.

 

 

Ve insanın temel hak ve özgürlüklerine kısıtlama getirmektir. Ya paramız yoksa su kullanamıyacakmıyız?

 


Su adı üzerinde yaşamsal hayatı doğrudan etkileyen bir elementtir. Suya ulaşımı engellemek cinayete teşebbüstür. Suyu ticari bir meta olarak görmek ve bundan nemalanmak hak katında da uygun olmayan bir davranıştır.

 

 

Bedava olsun suya para vermeyelim demiyorum illa ki bu suyu evlere taşımak alt yapıyı oluşturmak yenilemek vs. için kaynak gereklidir.

 


Asıl tehlike ne biliyor musunuz?

 


Gün gelecek suyumuz özelleştirip bizlere fahiş fiyatlara satmanın projeleri kapalı kapılar ardında görüşülecek. Bu akıllı sayaçlar bu yolda atılan en büyük en tehlikeli adımlardır. Akıllı sayaç uygulaması ile parası olan suyu kullanma hakkını elde edecek parası olmayan ise susuz kalacaktır. Belediyemizce dayatılan önce para sonra su uygulaması sona erdirilmelidir. Su vazgeçilmesi yada vazgeçirilmesi mümkün olmayan en temel ihtiyaçtır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu