İlçede Ak Partisiz Bayramlaşma Programı ve FETÖ
CAN TAŞKIN

İlçede Ak Partisiz Bayramlaşma Programı ve FETÖ

Ha Geldi geliyor derken Kurban bayramını da geride bıraktık. 

 

 

 

Kurban Bayramı tüm ülkede olduğu gibi Bayram namazı ile başladı. Gülşehir’de resmi bayramlaşma töreni ise Gülşehir Belediyesinin tadilat yaptırarak yenilediği lokalde oldu.

 

 

 

Lokal demişken Gülşehir belediyesi kendi işletme olarak çalışmış ilçede kimse rağbet göstermemişti. Ancak şimdilerde tıklım tıklım dolu Allah bol kazanç versin işletmesine ancak belediyedeki işletmesi varken neden kimse yoktu siyaset ilçede vatandaşları bölmüş. Korkak dedikoducu bir insan toplulukları oluşturmuş. Bazen diyorum şu telefonları da dinlesek neler olur neler kim bilir.

 

İLÇEDE HASET ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ.

 

 

Lokalde düzenlenen bayramlaşma töreni geçtiğimiz yıllara nazaran biraz sönük geçti. Kentin A Protokolü her zamanki gibi bayramlaşmada yerini alırken, siyasi parti il ve ilçe başkanları da bayramlaşma törenine katıldı. AK Parti heyeti gene bayramlarda yoktu.

 

Nasıl bir bayramlaşma ise ha dersiniz şimdi sende yoktun bizi Gülşehirli mi saymıyorlar yoksa gazetecimi saymıyorlar yoksa birilerine dokunduruyoruz zorlarına mı gidiyor bilmem devamlı arı kovanına çomak soktuğumuz için beklide arayanda yok çağıranda bende aranmayan çağrılmayan yere nebim ne oğlan gider derler hep bu yüzden katılmıyorum gitmiyorum. Belkide Gülşehir Ak Parti Teşkilatıda davet edilmemiş bilgilendirilmemiştir. Belkide bilmediğimiz bir mazeretleri vardır tüm teşkilatında...

 

Azıcık kötü bir haber yazınca Kaymakamımdan, belediye başkanından , ilçe siyasi partililerine kadar olmak üzere adli mercilerindekilerde dahil zır zır ararlar. Tabi orda durum farklı artık karar aldım öyle durumda telefonlara da bakmayacağım. Bu yazıdan sonrada ararlar kesin gene..

 

Her neyse konumuza dönelim. Bayramlaşmaya Ak Parti  ilçe yönetiminden kimsenin katılmaması dikkatleri çekti. Gülşehir ilçesinde herkes bunu konuşur oldu. Kimileride Yurtdışından ithal getirilen kurbanlıklarla uğraşıyorlardı diyorlardı. Sanırım İlçe Başkanı ve Gülşehir İl Genel Meclis üyesi ve parti yönetimi kendilerine farklı bir program belirlemiştir. Zaten ertesi günde partide kendi kendilerine bayramlaştılar. Nerde kaldı birlik beraberlik Yeni Kapı ruhu. Önce reisin dediğini gösterdiği yoldan gideceksin. FETÖ ile savaş diyorsa savaşacaksın Yenikapı ruhu diyorsa birlik beraberlik içinde olacak millet ile ilçenin bayramlaşmasına katılmamak bir kez daha Gülşehir Ak Partiye puan kaybı yaratmıştır. Şura da 2 sene sonra seçimlerde meyvesini görür ceremesini çeker.

 

 

***

Bayramlaşma klasik olarak sıraya geçen ilçe protokolünün bayram tebriklerini kabul etmesiyle başladı. Ardından ikram için hazırlanan masalara geçildi. Masalar arası dolaşan siyasiler hem bayramlaşıp hem de Kurban , Gülşehir konusunda yapılan ve yapılması gerekenler üzerine sohbetler ediyordu. Şimdi katılmadıysak masada neler olduğunu da biliriz evvel Allah….

 

 

 

***

Bazı kişilerde ise konu Gülşehir ve yapılan yatırımlar olmasını beklerken ülke gündeminin tamda ortasında sohbet ediyorlardı. Tabi neydi FETÖ operasyonlarına döndü konu.

 

 

Bizimde o sohbetten sonra aklımıza bazı sorular geldi.

 

 

İşte bazıları

 

 

Nevşehir’de operasyonlar bitti mi ?

 

Gülşehir’de FETÖ bağlantısı olan kimse yokmuş ki herkes melek melek suçsuzlarda cezaevinde tabi halkın söylemi bu…..

 

 

Peki FETÖ de kıstas nedir  ?

 

17/25 aralık sonrası. O tarihten sonra bunlarla organik bağ kuran varsa hesabını adalet önünde verecek. Operasyonların gidiş hattını adli makamlar belirler.

 

 

Birde şu husuda var tabi Nevşehir’de  17/25 aralık sürecinden sonra FETÖ’ye bağlı okullarda öğrenim görenlerin aileleri FETÖ’ye organik bir bağ taşır mı?

 

 

Peki 17/25 Aralıktan sonra FETÖ okulu olarak kapatılan üzerine kayıtlı diye Gülşehirde bir ailenin komple cezaevinde yattığı bir ortamda…

 

 

O okullara giden başta Ak Partili kişi yada partide görev alan siyasilerin nasıl bir hal tavır içinde olduğunu merak eder oldum.

 

Ne demişte Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 1 Ağustos tarihinde Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada ; Bazı milletvekillerinin arasında bile çocuklarını FETÖ’nün okullarına gönderenler bulunduğu ve bu okulların kapandığı belirtilerek, bunlarla ilgili ne yapılacağının sorulması üzerine Başbakan Binali Yıldırım, görevden alınan memurlar ve alınacak olanlar ile ilgili olarak esas alınan tarihi 17-25 Aralık süreci olarak açıkladı ve bu tarihten sonra cemaat ile ilişkisi olanların masum kabul edilemeyeceğini söyledi.

 

 

Yıldırım, şöyle devam etti: “Bu çok müşkül meseledir, yani samimiyetle söylüyorum ama burada biz ölçüyü şöyle koyuyoruz; 17-25 Aralık’tan sonra hala uyanmamış olanları masum kabul etmiyoruz. 17 Aralık, buranın bir terör yapılanması olduğunun ortaya çıktığı tarihtir. Ondan sonra bunlara verilen destek hiçbir şekilde masum görülemez. ‘O masum’ gibi muamele edilemez. Bunlarla ilgili peyderpey işte terfiler, atamalar yapıldı. Boşluk ortadan kalktıkça kısa sürede oradaki vatandaşın kendi refleksiyle aldığı tedbirler de ortadan kalkacak.”

***

Başbakan Binali Yıldırım’ın bu sözlerinin üzerine sanırım o okullara çocuklarını gönderenlerde masum kabul edilemeyecektir. Gülşehir ilçesinde o okullara kimler gönderdiği ne zaman o okullarda aldığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

 

 

Eğerki bunlarda ayıklanmayacaksa o okula ruhsat verdin diye Nar Belediye Başkanının İhraç edilmesi nedir ? Yoksa suçsuz birinin kanına mı girildi. Hele bide atılan memurların dilekçe ile başvursun yeniden inceleyelim. Valiliklere birde inceleme komisyonu kurulması daha da ilginç olanı millet vatanına sahip çıkıyor. Gazeteci olarak bende öyle ancak artık bu işin yolundan çıktığını bir gazeteci olarak düşünmekteyim. Bu konuda susan dilsiz şeytandır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu